Siatkówka. Mistrzostwa powiatu szkół podstawowych

2015-02-11 10:09:56 (ost. akt: 2015-02-11 10:11:44)
Drużyny dziewcząt zagrają w rejonie

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

W kategorii dziewcząt w zawodach rejonowych zagra mławska „siódemka' i Szreńsk, gospodarzem będzie 7 Mława, w kategorii chłopców w Żurominie zagrają siatkarze z 7 Mława.

W SP nr 7 w Mławie pięć reprezentacji szkolnych rywalizowało o prymat w powiecie mławskim. Po czterech rundach z kompletem zwycięstw była mławska „siódemka” i Radzanów, po dwóch setach był remis (25:10 i 12:25). W tie breaku lepsi byli podopieczni Pawła Taranowskiego, wygrali seta do 13. Ostatnie spotkanie pomiędzy Szreńskiem i Lipowcem decydowało o dalszej kolejności. Wygrana Szreńska w trzech setach dała im trzecie miejsce.

Dwa zespoły dziewcząt

W mistrzostwach powiatu w kategorii dziewcząt rozegranych na parkiecie mławskiej „siódemki” spotkały się tylko dwa zespoły. Na eliminacje nie dojechał zespół z Moraw i Radzanowa. Przed rozegraniem mistrzowskiego meczu obydwa zespoły zapewniły sobie start w zawodach rejonowych do XVII MIMS, które odbędą się w Mławie. W ubiegłorocznym finale mazowieckim wystąpiły siatkarki z „siódemki”. W tym roku wystąpiły w roli gospodarza i wykorzystały ten atut. W dwóch setach do 20 i 16 wygrały ze Szreńskiem.

SP nr 7 Mława: I- Jowita Młodzińska, Maja Więckowska, Julia Podowska, Julia Gawlikowska, Natalia Krajewska, II- Kasia Kupniewska, Karolina Łuba, Martyna Redmer, Wiktoria Czaplicka, Gabrysia Jabłonowska.

SP Szreńsk: I- Michalina Marciniak, Zuzanna Szczepańska, Kamila Szymańska, Malwina Olszewska, Oliwia Kwiatkowska, II- Weronika Bagińska, Amelia Chilińska, Patrycja Domańska, Oliwia Zielińska, Martyna Rochna, Gabrysia Strach.

Cztery drużyny gimnazjalne

W Szreńsku po raz pierwszy rozegrane zostały mistrzostwa szkół gimnazjalnych chłopców w piłce siatkowej. Tytułu mistrzowskiego bronili siatkarze ze Szreńska. Przy gorącym dopingu nie zawiedli swoich kibiców. Podopieczni Michała Tuchcińskiego nie mieli problemów z pokonaniem rywali. W dwóch setach ograli siatkarzy z Lipowca, Radzanowa i Stupska. W drużynie Szreńska trzech zawodników, Sudziarski, Fijałkowski i Ogrodowczyk trenują w mławskim Zawkrzu. Drugie miejsce zajęła drużyna z Radzanowa, która w decydującym meczu pokonała Lipowiec. Drużyna ze Szreńska reprezentować będzie nasz powiat w zawodach rejonowych w Żurominie.
Szkoda tylko, że w Mławie Zawkrze prowadzi rokrocznie nabory chłopców, a nie ma chętnych do uprawiania tej dyscypliny. W kategorii szkół gimnazjalnych z Mławy nie wystartowała żadna drużyna.