Udany początek lekkoatletów Zawkrza

2015-01-28 10:25:47 (ost. akt: 2015-01-28 10:30:24)
Lekkoatleci Zawkrza podczas treningu w mławskim parku

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

W połowie lutego w Toruniu odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Podopieczni Waldemara Łaszczycha z Zawkrza Mława intensywnie przygotowują się do tej imprezy.

Szkoleniowiec liczy szczególnie na dwójkę naszych sportowców, skoczka Rafała Sulwirskiego oraz sprinterkę Olgę Pietrzak. Obydwoje mają już za sobą pierwszy start w 2015 roku, 10 stycznia wystartowali oni w mityngu w Toruniu. W skoku w dal Sulwirski zajął wysokie szóste miejsce z wynikiem 6,75. Trzeba jednak pamiętać, że w imprezie startowali również seniorzy. W finałowej rywalizacji wziął udział także inny zawodnik Zawkrza, Przemysław Obłąkowski. Z rezultatem 6,16 zajął one dziewiątą pozycję. Zarówno Sulwirski, jak i Obłąkowski poprawili się w trójskoku. Srebrny medalista z ubiegłego roku skoczył 13,87 i zajął drugą lokatę. Młodszy kolega z klubu uzyskał rezultat 12,92 i uplasował się na siódmym miejscu. Olga Pietrzak bardzo udanie wystartowała w biegu na 60 metrów. Z czasem 7,93 pewnie wygrała swoją serię, a w kategorii Open zajęła czwartą pozycję. Podobnie było w rywalizacji na 200 metrów. Pietrzak z wynikiem 25,81 była bezkonkurencyjna w swojej serii, natomiast w końcowym zestawieniu Open została sklasyfikowana na trzecim miejscu. Wszystkie wyniki uzyskane przez naszych zawodników w Toruniu są nowymi rekordami życiowymi. Olga Pietrzak i Rafał Sulwirski dzięki rezultatom osiągniętym w poszczególnych konkurencjach prowadzą w swoich kategoriach w tabelach ogólnopolskich. ZB