Wtorek, 18 września 2018. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

„(Nie)obiektywnie o kobiecie” w Galerii „13”

2015-01-26 15:12:49 (ost. akt: 2015-01-26 16:20:52)

Podziel się:

Na wystawę fotografii pt. „(Nie)obiektywnie o kobiecie” autorstwa naszego dziennikarza Roberta Bartosewicza wybrało się wiele osób. W pewnym momencie trudno było o miejsce w korytarzu mławskiej przychodni, gdzie mieści się wystawiająca prace Galeria „13”.

Wernisaż (23 stycznia) poprowadził opiekun galerii Janusz Dębski. Kilka słów o swojej twórczości powiedział też autor zdjęć. - Na wystawie znalazło się ponad 20 fotografii kobiet o charakterze artystycznym i reporterskim. Modelkami były mławianki i kobiety mieszkające w okolicach naszego miasta. W Mławie i okolicach robione były też zdjęcia, które powstawały w ciągu kilku lat - powiedział. Warto dodać, że zdjęcia nie były robione z myślą o wystawie. Tradycyjnie już podczas wernisażu w Trzynastce nie zabrakło poezji i muzyki. W świat liryki wprowadziła zebranych Dorota Tadrzyńska. Z gorącym przyjęciem spotkał się też występ Mateusza Karasiewicza – licealisty z Żuromina, który z powodzeniem zaśpiewał i zagrał na gitarze. O oprawę muzyczną zadbał też Krzysztof Napierski. Po toaście lampkę szampana przyszedł czas na podziwianie fotografii. Wystawę można oglądać przez około miesiąc. Zanim „pojedzie” do Żuromina, gdzie będzie zaprezentowana z okazji dnia kobiet. 111 wystawa w Galerii „13” okazała się sukcesem. Uczestnicy dopytywali się o następną taką imprezę.

Iwona Łazowa


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Anna #1665281 | 37.31.*.* 13 lut 2015 16:03

    Oj tam, mak, czepiasz się zdjęć zrobionych przez dziennikarkę... Daj jej spokój. Najważniejsze, że impreza w Galerii 13 była udana. Tylu ludzi w Galerii 13 to chyba już dawno nie było, o ile w ogóle kiedyś było... I zdjęcia zrobione przez Roberta Bartosewicza są bardzo piękne. Pomijam już fakt, że na zdjęciach są piękne modelki, w tym kilka moich znajomych. Pozdrawiam również Janusza Dębskiego, organizatora wystawy. To człowiek z pasją i powinien zostać mławianinem roku - już dawno.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. mak #1649035 | 95.160.*.* 28 sty 2015 18:48

    zamiast zdjęć z wystawy - zdjęcia tych co przybyli na tle drzwi do wc. inspirujące

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz