Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Pobili i okradli 63-letniego mężczyznę

2015-01-13 14:04:16 (ost. akt: 2015-01-13 14:08:59)

Podziel się:

Mławscy policjanci zatrzymali, po pościgu, dwóch sprawców rozboju. To mieszkańcy Mławy w wieku 40 i 29 lat. Pobili i okradli samotnie mieszkającego mężczyznę. Obaj byli wcześniej karani. Sąd zdecydował o ich aresztowaniu.

Do zdarzenia doszło w sobotę 3 stycznia około godz. 23.00 na ul. Zabrody w Mławie. - Interweniujący patrol zatrzymał uciekających przestępców w chwilę po zgłoszeniu. Bo zaraz po powiadomieniu policja rozpoczęła pościg. Sprawców udało się zatrzymać na ul. Wąskiej. - 5 stycznia sąd zdecydował o aresztowaniu przestępców na 2 miesiące. – informuje Anna Gorczewska, rzecznik KPP w Mławie.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcy wybili szybę okna w domu jednorodzinnym. Po wejściu do środka napadli samotnie mieszkającego 63-latka. - Po obezwładnieniu pokrzywdzonego ukradli wartą kilkaset złotych kosę spalinową i uciekli – mówi Gorczewska. Ofiara doznała urazów głowy i ogólnych potłuczeń. Pomocy mężczyźnie udzielono w mławskim szpitalu. Policjanci odzyskali skradzioną  kosę spalinową. Zgodnie z art. 280 Kodeksu karnego za kradzież z użyciem przemocy grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Robert Bartosewicz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB