Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Mławianie zabrali głos. Będą zmiany

2015-01-08 13:47:27 (ost. akt: 2015-01-08 13:50:21)
Mławianie chętnie korzystają z darmowej komunikacji

Mławianie chętnie korzystają z darmowej komunikacji

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Podziel się:

Darmowa komunikacja robi furorę. 783 osoby - to dotychczasowy rekord dzienny. Średnia miesięczna przewozów po wprowadzeniu MKM wzrosła pięciokrotnie. Jednak wielu ma zastrzeżenia. Do mławskiego ratusza wpłynęły dziesiątki wniosków. Efekt? Urzędnicy pracują nad korektą koncepcji komunikacyjnej.

Mławianie mogli zabrać głos w sprawie Mławskiej Komunikacji Miejskiej od 10 października do 30 listopada 2014 r. Taką możliwość dały władze. Wpłynęło blisko 80 uwag, 57 przesłano drogą mailową, 22 złożono na piśmie. Większość dotyczy: zmiany godzin kursowania autobusów, zmian lokalizacji przystanków i korekty przebiegu tras. Mieszkańcy wnioskowali o uruchomienie dodatkowych linii oraz częstsze połączenia. Skutek? - Rozważane jest m.in. przedłużenie Linii nr 1. W tej chwili pętla końcowa jest na Dworcu Autobusowym, planujemy, aby „jedynka” kursowała do osiedla Dobra (przystanek na ulicy Dobrej, łączącej ulice Wójtostwo i Padlewskiego). Rozważane są też: zatrzymywanie się autobusów Linii A przy ratuszu, na Starym Rynku oraz zmiana trasy Linii B w celu odciążenia najbardziej „obleganych” kursów Linii 1 i Linii A . Autobusy linii „B” zaczynałyby swój kurs na ul. Napoleońskiej a kończyły na ul. Cegielnia – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Mławie.

Rozkład także
dla uczniów

Prace jeszcze trwają. O miesiąc przedłużono termin wprowadzenia zmian w kursowaniu autobusów. - Z uwagi na fakt, że znaczna część planowanych zmian ma na celu dostosowanie rozkładu jazdy do potrzeb uczniów korzystających z Mławskiej Komunikacji Miejskiej, korekta zostanie wprowadzona po feriach świątecznych i zimowych, od 1 lutego 2015 r. – dodaje rzeczniczka. Jedno jest pewne, skorygowana komunikacja miejska nie może kosztować miasto więcej niż pierwotnie ustalono, o czym poinformował burmistrz Sławomir Kowalewski podczas ostatniej sesji rady miejskiej.

W dwa miesiące, tylu
pasażerów co przez rok

Najwięcej osób kursuje „jedynką”. Oblegane są także poranne kursy linii „A”. Przez dwa miesiące (od 10 października do 11 grudnia) miejskie autobusy przewiozły prawie tylu pasażerów, ilu PKS w ciągu roku. Z usług MKM skorzystało 28 106 pasażerów. W całym 2013 roku z przejazdów autobusami komunikacji miejskiej prowadzonej przez PKS skorzystało 31 326 pasażerów. Warto jednak dodać, że PKS nie wozi ludzi za darmo. Średnia miesięczna po wprowadzeniu MKM wzrosła ponad pięciokrotnie. W 2013 r. wyniosła 2610 osób, po starcie MKM to 14053. Co więcej, obecnie każdego dnia nauki szkolnej z przejazdów MKM korzysta więcej osób niż w ubiegłym roku w ciągu tygodnia. 783 osoby - to dotychczasowy rekord dzienny (9 grudnia). Iwo

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB