Mikołajkowe granie w Ogólniaku

2015-01-02 14:29:04 (ost. akt: 2015-01-02 14:30:53)
I LO w Mławie druga drużyna turnieju

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Po raz kolejny I L O w Mławie było organizatorem Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Ponadgimnazjalnych. W stawce pięciu zespołów najlepszy okazał się Zespół Szkół nr 2 w Płońsku. Gospodarz imprezy – I LO, zajęło drugą pozycję.

Obie drużyny spotkały się już w pierwszej turniejowej grze. Mławianie przegrali pierwszego seta 23:25, natomiast w drugim rozbili rywali do 16. O wyniku zadecydował tie break. W mini znów minimalnie lepsi okazali się płońszczanie, którzy wygrali 16:14. Późniejsi zwycięzcy piątkowych zmagań jeszcze raz musieli grać trzy sety w starciu z Zieloną. Zespół Szkół nr 2 w Płońsku w tie breaku zwyciężył do 7. Za plecami płońszczan znalazły się ekipy I LO w Mławie oraz Zespół Szkół
Ponadgimnazjalnych w Zielonej. O wyższej lokacie siatkarzy Szymona Zejera przesądziła wygrana 2:1 w bezpośrednim meczu. Najlepszym zawodnikiem imprezy wybrano Damiana Orackiego z ZS nr 2 w Płońsku. Ponadto każdy szkoleniowiec nagrodził po jednym zawodniku ze swojej drużyny: Rafał Kuchciński (ZS nr 2 Płońsk), Mateusz Trzciałkowski (I LO Mława), Marcin Wysocki (ZSP Zielona), Sebastian Kosak (I LO Maków M.) oraz Dominik Sadowski (ZS nr 4 Mława).

Wyniki:

ZS nr 4 Mława – ZSP Zielona 0:2, I LO Maków Maz. – ZS nr 2 Płońsk 0:2, I LO Mława – ZS nr 2 Płońsk 1:2, I LO Maków Maz. – ZSP Zielona 0:2, ZS nr 4 Mława – I LO Mława 0:2, ZSP Zielona – ZS nr 2 Płońsk 1:2, ZS nr 4 Mława – ZS nr 2 Płońsk 0:2, I LO Maków Maz. – I LO Mława 1:2, ZS nr 4 Mława – I LO Maków Maz. 0:2, I LO Mława – ZSP Zielona 2:1.