Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Czy do sali obrad wróci krzyż?

2014-12-30 12:55:14 (ost. akt: 2014-12-30 12:57:16)
Henryk Kacprzak chciał wiedzieć czy krzyż zwnowu pojawi się
w sali obrad

Henryk Kacprzak chciał wiedzieć czy krzyż zwnowu pojawi się w sali obrad

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Czy krzyż pojawi się na sali obrad w Miejskim Domu Kultury? Między innymi o tym dyskutowali radni podczas ostatniej sesji rady miasta, we wtorek 9 grudnia. Dyskusję na ten temat zainicjował radny Henryk Kacprzak.

Posiedzenia rady miasta od niedawna odbywają się w odświeżonym, zmodernizowanym Miejskim Domu Kultury. Nowoczesna sala konferencyjna ma między innymi nowe stoły, krzesła, podłogę oraz profesjonalne nagłośnienie. Według jednego z radnych po zmianach zabrakło w niej jednak czegoś bardzo ważnego. Henryk Kacprzak zauważył, że przed remontem w sali obrad wisiał krzyż, teraz natomiast go brakuje. - Kiedy odchodziłem z tego miejsca, wisiał krzyż, największa wartość chrześcijańska. Przyszedłem teraz jako radny, rozejrzałem się, ale krzyża nie znalazłem. Został mi tylko krzyż na moim sercu. Gdzie jest krzyż, kto go zdjął? Czy komuś przeszkadzał? - dociekał Kacprzak. Do tej sprawy odniósł się również radny Jerzy Rakowski. - Nie można przemilczeć sprawy krzyża, choć uważam, że powinniśmy dyskutować na ten temat poza kamerami. Myślę, że do tego trzeba będzie wrócić – powiedział Rakowski. Kwestia krzyża zapewne powróci na najbliższej sesji rady miasta. Bartos

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bezstronny #2265858 | 176.103.*.* 14 cze 2017 13:51

    Kasprzak chce brylować za wszelką cenę. jak już niema pomysłów to czepia się błahostek. Miejsce krzyża jest w miejscach do tego przewidzianych jak : kościoły kapliczki przydrożne, cmentarze. Jesteśmy państwem świeckim i krzyże w miejscach publicznych nie obowiązują. MDK jest jednostką państwową publiczną i krzyż wcale nie musi tam być. O tym radny nieporadny powinien wiedzieć i nie zawracać na sesji rady miasta pozostałym głowy. Chce się modlić i wpatrywać w krzyż to do kościoła który stoi na przeciwko MDK więcej rozsądku P. Radny.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz