Piątek, 21 lutego 2020. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Mława znowu bez sukcesu, wygrała Polska B

2014-12-01 11:13:20 (ost. akt: 2014-12-02 01:51:05)

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Tegoroczne popisy amatorskich grup rockowych nie cieszyły się zbyt dużą popularnością. Większość miejsc w mławskim kinie została zajęta dopiero kiedy na scenie pojawiła się grupa Proletaryat. W części konkursowej, jedyna formacja z Mławy – eRBoka, niestety nie odniosła żadnego sukcesu.

Na XII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Młodzieżowej Rockowania jury przesłuchało 17 kapel z całego kraju. Ich występy w sobotę 29 listopada obserwowała nieliczna publiczność. Sala kina wypełniła się bardziej szczelnie dopiero przed samym koncertem gwiazdy tegorocznych „Rockowań” - formacji Proletaryat.

Pierwsze miejsce i nagrodę 1500 zł przyznano grupie Polska B z Białegostoku. Drugie i 1000 zł zdobyła kapela Eklektik, a trzecie miejsce (800 zł) osiągnęła grupa Dark Raven.

W sali kina MDK można było usłyszeć rockowe, metalowe i punkowe brzmienia. Występy zostały obficie oprawione efektami wizualnymi w postaci kolorowych reflektorów i unoszącego się dymu. Podczas koncertu grupy Proletaryat nie zabrakło także fanów rocka tańczących przy scenie.

Przypomnijmy, że festiwal Rockowania ma się odbywać w naszym mieście co dwa lata. Tym razem był on dłuższy niż poprzednie edycje. W dniach 27 i 28 listopada odbywały się warsztaty muzyczne, które poprowadził Krzysztof Jaryczewski. A 28 listopada koncert dała formacja Jary Oz.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jaro #1592300 | 188.146.*.* 2 gru 2014 16:49

    Mławskie kapele niestety i w ubiegłych latach wypadały słabo w porównaniu do przyjezdnych, a młodzi coraz czesciej wola sluchać jakiegoś techno czy rapu niż metalu, stąd się wzięły pustki w sali kinowej

    ! - + odpowiedz na ten komentarz