Piłka nożna. Zwycięstwo Mławianki w Żurominie

2014-11-11 19:35:57 (ost. akt: 2014-11-11 19:38:05)
Rozgrywki w niższych ligach zakończyły rundę jesienną

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Odnieśli zwycięstwo piłkarze Mławianki w przedostatnim meczu, na wyjeździe pokonali Wkrę Żuromin. Gorzej zaprezentowały się pozostałe zespoły, Korona Szydłowo przegrała w Chodakowie, Wieczfnianka uległa na własnym boisku Sonie Nowe Miasto.

Wkra Żuromin- Mławianka 2:3

Minimalne rozmiary zwycięstwa nie oddają przewagi jaką w tym spotkaniu miała Mławianka. W 15' padł pierwszy gol dla naszej drużyny, gdy do siatki trafił Masiak. W 30' prowadzenie podwyższył J. Wróblewski, który ładnym uderzeniem przelobował bramkarza gospodarzy. Rozpędzeni podopieczni Adama Fedoruka mogli przed przerwą zdobyć więcej goli, ale Masiak dwukrotnie przegrał pojedynki sam na sam z golkiperem Wkry. Po zmianie stron wciąż dominowała Mławianka. W 60' strzał z dystansu Kopeckiego, z najbliższej odległości dobił Masiak. Gdy wydawało się, że padną kolejne bramki dla mławskiego zespołu nieoczekiwanie to gospodarze zaczęli odrabiać straty. Zanim to się stało z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Chądzyński. W 75' błąd przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego popełnił Kubik i piłka wpadła do siatki. Kilka minut później nasz bramkarz sprokurował rzut karny, po którym żurominianie zdobyli kontaktowego gola.
W sobotę 15 listopada o godzinie 13.00 w Mławie, zagrają zaległe spotkanie z Błękitnymi Gąbin.
Mławianka: Kubik- Drzewiecki, R. Wróblewski, Brzozowski, Litun, Chądzyński, Łukaszewski (75' Kasprzak), Ł. Wróblewski, J. Wróblewski (60' Gawęda, 90' Walczak), Masiak, Kopecki.

Bzura Chodaków- Korona Szydłowo 2:1

Podopieczni Włodzimierza Gorczycy po dobrym spotkaniu przegrali w Chodakowie, miejscowa Bzura strzeliła o jedną bramkę więcej. W 7' boisko musiał opuścić Sowiński- kontuzja. Gospodarze wykorzystali moment osłabienia zespołu, zdobywając bramkę. W 27' wyrównującą bramkę po indywidualnej akcji zdobył Kacper Małecki. W 29' ponownie gospodarze wychodzą na prowadzenie. W drugiej połowie nasz zespół walecznością nie ustępował rywalom, przewagi w środku pola nie wykorzystali do końca. Skuteczność ich była największym mankamentem. W 89' Piotr Karpiński po dośrodkowaniu Sawickiego strzelił w samo okienko, bramkarz Bzury końcami palców obronił strzał.

Pozostałe wyniki 17 kolejki:
Ciechanów- Wisła II 0:4, Narew- Bug 1:5, Błękitni G.- Mazovia 2:3, Ostrovia- Nadnarwianka 7:1, Huragan- Przasnysz 3:0, Błękitni R.- Olimpia 1:1.

Wieczfnianka- Sona Nowe M. 1:5

Porażką przed własną publicznością zakończyli sezon piłkarze Wieczfnianki. W pierwszej połowie po nieudanych interwencjach naszej defensywy, goście zdobyli trzy bramki. W 10' po strzale Komorowskiego bramkarz sparował piłkę do boku, B.Chmielewski nie potrafił umieścić piłki do pustej bramki. W końcówce pierwszej połowy przy stanie 0:2, dwukrotnie zagroziliśmy bramce Sony. Strzał Nadratowskiego obronił bramkarz, zabrakło zawodnika w polu karnym na dobitkę. W 42' po dośrodkowaniu Borzym strzela głową ponad bramką. W 48' po strzale B. Chmielewskiego z rzutu wolnego, dobitka Komorowskiego ląduje w siatce. W 69' Wieczfnianka zdobywa kontaktowego gola, jednak sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu. W końcówce spotkania defensywa gospodarzy nie ustrzegła się kolejnych błędów, goście zdobyli jeszcze dwie bramki.

Gladiator Słoszewo- Żak Szreńsk 2:0

Przegraną na wyjeździe zakończyli sezon piłkarze Żaka Szreńsk, podopieczni Marka Dobrowolskiego przegrali w Słoszewie. Nie grzeszyli skutecznością, najlepszych sytuacji w pierwszej połowie nie wykorzystali Mateusz Rybicki i Zbigniew Kalinowski. W drugiej połowie przy stanie 1:0 rzutu karnego nie wykorzystał Cezary Czernik, piłka po strzale z jedenastego metra powędrowała nad poprzeczką. Za to gospodarze zwycięstwo przypieczętowali zdobyciem drugiej bramki.

Gryf Kownaty Ż.- GKS Strzegowo 1:4

Podopieczni Adama Kuligowskiego w ostatnim występie w rundzie jesiennej pokonali na wyjeździe zespół Gryfu Kownaty Ż. Dwie bramki zdobył Daniel Ziółkowski, po jednej Maciej Warecki i Tobiasz Jakubowski.

U- 15: Wkra Żuromin- Wieczfnianka 3:0
GKS Strzegowo- Kryształ Glinojeck 2:0
(Piotr Hercel z rzutu karnego i Paweł Sokół)