Siatkówka. Inauguracja rozgrywek w III lidze

2014-10-27 15:41:50 (ost. akt: 2014-10-27 15:43:32)
Inauguracja sezonu siatkarskiego nie wypadła okazale

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Od porażki zmagania w III lidze mazowieckiej rozpoczęli siatkarze Zawkrza Mława. Po trzech sezonach spędzonych na drugoligowych parkietach, przez najbliższy rok nasza drużyna będzie występowała o szczebel niżej.

Zawkrze Mława- MOS Wicher Kobyłka 1:3 (-19,-23,23,-18)

Pierwszym rywalem podopiecznych Szymona Zejera był zespół Wichru Kobyłka. Mecz mimo że przegrany pokazał, że zespół stać na nawiązanie walki z mocniejszymi ekipami. W każdym secie wynik oscylował wokół remisu. Dopiero w końcówkach goście przechylali szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ambitna gra Zawkrza przyniosła skutek w postaci wygranej w trzeciej partii. W kolejnej nasi siatkarze opadli z sił, co skrzętnie wykorzystali przyjezdni, wygrywając tego seta do 18, a całe spotkanie 3:1.

Zawkrze: Borowski, Szwęch, Gumowski, Włodarski, Cichowski, Rybka, Gruźlewski (libero) oraz Bońkowski, Paluszkiewicz, Kowalczyk, Andrzejewski.

Juniorzy Startu liderem

Podopieczni Jarosława Mierzwiaka odnieśli dwa zwycięstwa i zajmują 1 miejsce w II Lidze Mazowieckiej. Wyprzedzają zespół Zawkrza lepszym bilansem setów. Na własnym boisku w trzech setach do 23, 23 i 18 pokonali Rutki Płońsk i w czterech Macovię (25, 21,-22, 19). ZB

Start Lipowiec- Rutki Płońsk 3:0
Start Lipowiec- Macovia Maków M. 3:1