Siatkówka. Inauguracja w IV lidze - Trzy punkty Startu

2014-10-23 08:17:41 (ost. akt: 2014-10-23 08:18:39)
Siatkarze Startu wygrali inauguracyjne spotkanie z Żyrardowianką

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Siatkarze Startu Lipowiec zainaugurowali rozgrywki w IV lidze. W pierwszym występie na wyjeździe w Żyrardowie podopieczni Jarosława Mierzwiaka pokonali były II ligowy zespół Żyrardowianki.

Nasz zespół miał wiele dobrych akcji przeplatanych wieloma przestojami, gdzie tracililiśmy w prosty sposób punkty. Cieszy fakt, że mamy zespół który chce grać i jeśli tylko gra konsekwentnie to przeciwnik niewiele może ugrać tak było w trzecim secie wygranym do 12. W czwartym secie przegrywali 14:6, wygrali seta 25:23.

Start: Bierdnik, Burczyk, Grzymkowski, Trzciałkowski, Paweł Meredyk, Piotr Meredyk, Kosek (libero), Szafraniec, Wojtkowski, Bogacz.
Żyrardowianka- Start Lipowiec 1:3 (-24,23,-12,-23)

Seniorzy Zawkrza w III lidze

Seniorzy Zawkrza zainaugurują w najbliższą sobotę o godz. 17.00 w Hali I LO rozgrywki w III lidze, rywalem będzie MOS Wicher Kobyłka.

II Liga Mazowiecka Juniorów

W 3 kolejce zespół Zawkrza pokonał w trzech krótkich setach zespół z Płońska, do 15, 15 i 18. W grupie A rywalizują 4 zespoły, dwa najlepsze awansują do fazy półfinałowej. W pierwszym meczu rundy rewanżowej podopieczni Szymona Zejera mieli okazję zrewanżować się zespołowi z Makowa Maz. W pierwszym starciu Zawkrze przegrało w setach 1:3. W piątek 17 października w hali I LO juniorzy Zawkrza zrewanżowali się za porażkę. Pierwszego seta wygrali goście, w drugim i trzecim secie juniorzy Zawkrza wygrali na przewagi do 25 i 24. W czwartym nie brakowało emocji na boisku. Końcówka należała do naszego zespołu i wygrany set do 22. Cały zespół zasłużył na wielkie brawa, najskuteczniejszym zawodnikiem był Dominik Sadowski (zdobył 25 pkt z czego 22 atakiem).

Trzecia porażka kadetów
Zespół kadetów Zawkrza przegrał kolejny mecz, podopieczni Jana Kanowskiego przegrali w czterech setach w Warszawie z drugim zespołem MDK. Po przegranym pierwszym secie do 15 wygrali drugiego seta do 22, w pozostałych ulegli do16 i 23.

MKS MDK II W-wa- Zawkrze Mława 3:1