Po jednym zwycięstwie Zawkrza i Startu

2014-10-17 13:08:41 (ost. akt: 2014-10-17 13:09:36)
W derbowym spotkaniu po tie breacku wygrało Zawkrze

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Zespoły młodzieżowe Zawkrza i Startu Lipowiec zainaugurowały sezon 2014/15 w II Lidze Mazowieckiej, rywalizują dwa zespoły juniorów Zawkrza i Startu oraz zespół kadetów Zawkrza.

W sobotę 4 października juniorzy Zawkrza rozpoczęli zmagania w II Lidze Mazowieckiej. Pierwszym przeciwnikiem naszej drużyny była Macovia Maków M. Spotkanie zakończyło się porażką Zawkrza 1:3. Tylko w pierwszym secie byli lepsi od gospodarzy wygrywając do 18. Kolejne trzy partie padły łupem siatkarzy Macovi do14, 19 i 25. Przez całe spotkanie mieliśmy bardzo dobre przyjęcie, w głównej mierze dzięki dobrej postawie naszego libero Dawida Podlaskiego, ale potrafiliśmy je wykorzystać tylko w premierowej odsłonie – mówi szkoleniowiec Zawkrza, Szymon Zejer. Zespół Startu Lipowiec grający na wyjeździe, po tie breacku pokonał Rutki Płońsk.

Rutki Płońsk- Start Lipowiec 2:3
Macovia Maków M. – Zawkrze Mława 3:1

Derby dla Zawkrza

W 2 kolejce doszło do spotkania derbowego, juniorzy Zawkrza pokonali w pięciosetowym pojedynku zespół z Lipowca. W pierwszych dwóch setach zwyciężyli siatkarze Zawkrza do 21 i 23, w dwóch kolejnych triumfowali juniorzy z Lipowca do 23 i 12. W tie breacku początek należał do podopiecznych Jarosława Mierzwiaka, prowadzili 1:4. Od tego momentu na parkiecie dominacja siatkarzy Zawkrza i wgrana do 8.

Zawkrze Mława- Start Lipowiec 3:2

Kadeci bez punktów

Podopieczni Jana Kanowskiego rozegrali dwa spotkania, w pierwszym na własnym boisku ulegli rezerwom warszawskiego Metra, w setach do 17, 14 i 20. W drugim na wyjeździe przegrali w czterech setach z Polonezem Wyszków.
Zawkrze Mława- Metro II W- wa 0:3
Polonez Wyszków- Zawkrze Mława 3:1