Mława. I Półmaraton Mławski o Puchar Prezesa LG w mocnej i doborowej obsadzie

2014-10-01 13:24:32 (ost. akt: 2014-10-01 13:28:47)

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Podziel się:

W sobotę 27 września rozegrany został I Półmaraton Mławski o Puchar Prezesa LG Electronics, startowało w dwóch biegach ponad 150 zawodników z kraju i za granicy, w tym dość liczna ekipa z powiatu mławskiego.

W biegu głównym zwyciężył Błażej Brzeziński z Bydgoszczy, wielokrotny medalista MP w maratonach, brązowy medal w tym roku, uczestnik MŚ w Zurychu. Najwyżej z naszych zawodników został sklasyfikowany Tomasz Sobutka na 10 miejscu. W drugiej dziesiątce finiszowali: 12. Michał Chlastosz, 13. Wojciech Łachut, 14. Tadeusz Kubit, 16. Mirosław Reks, 18. Daniel Maćkowski.

Pozostałe miejsca
naszych zawodników:

21. Łukasz Pagórski, 23. Przemysław Osiecki, 28. Sebastian Gryszpanowicz, 30. Tomasz Nadratowski, 32. Bartosz Pawłowski, 37. Krzysztof Grzybowski, 38.Andrzej Nowak, 40. Jerzy Kaczmarczyk, 41. Sławomir Kuchciński, 42. Tomasz Szczepański, 43. Robert Breński, 46. Robert Rejniak, 48. Bogdan Wachowicz, 49. Tomasz Wtulich, 50. Jarosław Okoński. W kategorii kobiet zwyciężyła Volha Krautsova z Grodna, wyprzedziła swoją rodaczkę Irynę Somovą. Najlepsza nasza zawodniczka Maryla Szulc finiszowała na 5 miejscu. Za nią ukończyła bieg Karolina Wesołowska. Pozostałe miejsca naszych zawodniczek: 8. Łucja Łachut, 9. Iwona Kubit, 10. Agnieszka Szemplińska, 11. Aleksandra Przytulska. Wcześniej rozegrany został bieg na 5 km, w którym zwyciężył Łukasz Parszczyński z Warszawy. Obsada i w tym biegu była dość mocna, skoro nasz najlepszy zawodnik Henryk Kuciejczyk zajął 15 miejsce. Na 16 pozycji finiszował Jakub Felczak.

27. Piotr Strzelec, 28. Andrzej Marciniak, 29. Antoni Wilkanowicz, 32. Michał Stucenko, 33, Edward Staniszewski, 34. Grzegorz Chiliński, 35. Cezary Goliasz, 36. Daewook Kim, 38. Jacek Dobucki, 39. Dong Youn Oh, 40. Sebastian Paszko, 41. Michał Zbrzyski, 42. Daniel Kortlan.
W kategorii kobiet zwyciężyła Ewa Chreścionko z Otwocka, która wyprzedziła Viktorię Pogorielską z Ukrainy. Na 11 pozycji finiszowała Monika Gralewicz, 13. Marzena Grzybowska, 17. Katarzyna Rybka. Organizatorem była firma LG Electronics w Mławie i MOSiR. Nagrody wręczali Sławomir Kowalewski- burmistrz Mławy, Daniel Kortlan- dyrektor d/s korporacyjnych LG i Piotr Jankowski- dyrektor MOSiR-u.