środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Będą nowe mieszkania socjalne

2014-08-28 17:19:23 (ost. akt: 2014-08-28 17:19:49)

Autor zdjęcia: www.strzegowo.pl

Podziel się:

Gmina Strzegowo ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej budynku, w którym znajdą się mieszkania socjalne. Kiedy dokumentacja powstanie, samorząd będzie mógł zabiegać o dofinansowanie tej inwestycji.

Budynek, w którym zaplanowano 20 mieszkań, ma być zlokalizowany przy ul. Słowackiego w Strzegowie. Będzie się on składał z dwóch kondygnacji, użytkowego poddasza, dwóch klatek schodowych i piwnicy. Wstępna koncepcja zakłada, że w bloku znajdzie się najwięcej kawalerek – o powierzchni około 35 m kw., oraz 5 mieszkań dwupokojowych i 2 trzypokojowych. Łazienka i centralne ogrzewanie z indywidualnego pieca to podstawowe wyposażenie każdego lokalu. Nie zabraknie nowych, proekologicznych technologii - ciepła woda ma być w lokalach uzyskiwana z energii pochodzącej z baterii słonecznych. Przy budynku zostanie zbudowany parking oraz plac zabaw.

Przypomnijmy, że w lutym b.r. gmina Strzegowo oddała do użytku 10 mieszkań socjalnych. Jednak chętnych do zamieszkania w tego typu lokalach było więcej, stąd pomysł na kolejną inwestycję.

Przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej nowych mieszkań socjalnych samorząd rozstrzygnie w listopadzie b.r. Projekt pozwoli gminie na ubieganie się o dofinansowanie inwestycji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Jest to możliwe w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa socjalnego. W razie przyznania dofinansowania, gmina będzie zobowiązana do realizacji inwestycji w ciągu 24 miesięcy.

Bartos

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB