Czwartek, 28 marca 2024. Imieniny Anieli, Kasrota, Soni

Różański i Borek blisko podium

2014-08-22 16:19:20 (ost. akt: 2014-08-22 16:20:35)

Kolejny wyścig z cyklu Mazovia MTB Marthon rozegrany został 3 sierpnia w Brodnicy. Startowało trzech mławskich zawodników, Michał Różański i Adam Borek w kategoriach wiekowych uplasowali się blisko podium.

Na najdłuższej trasie wyścigu Giga (85 km) ścigał się Adam Borek (BDC Retro MTB Team) finiszował na 24 miejscu w klasyfikacji Open, w kategorii M- 2 zajął 4 miejsce.
Na 11 miejscu linię mety minął Michał Różański (BCT Team) w wyścigu Mega (60 km), który w kategorii M- 2 zajął 4 miejsce. W wyścigu Mega zwyciężył Cezary Zamana.
Na trasie najkrótszej w wyścigu Fit (30 km) trzeci mławski zawodnik Bartosz Rutkowski zajął 156 miejsce w klasyfikacji generalnej, w kategorii wiekowej FM- 2 zajął 25 miejsce.
W niedzielę 24 sierpnia na terenach wokół Zalewu Ruda zostanie rozegrany jubileuszowy, piąty wyścig o złoty pierścień Mławy.

Borek w Grabowie najszybszy

W niedzielę 10 sierpnia czwórka naszych zawodników ścigała się w Grabowie w wyścigu „Po Ziemi Lubawskiej i Wzgórzach Dylewskich”, wszyscy stanęli na podium.
W wyścigu na 50 km Michał Różański przegrał rywalizację na finiszu, o jedną setną sekundy lepszy był Tomasz Olender z Lubawy. Michał zajął drugie miejsce w wyścigu Open, w kategorii M- 2 był pierwszy. Na krótszym dystansie 30 km najszybciej finiszował Adam Borek, wyprzedzając na finiszu Przemysława Freja z Olsztyna. Na siódmym miejscu finiszował Bartek Stryjewski z Dzierzgowa. Obaj wygrali swoje kategorie wiekowe, odpowiednio w M-2 i M-1.
Na najkrótszym dystansie Hobby na 13 miejscu wyścig ukończył Jan Stryjewski z Dzierzgowa, w kategorii M- 1 zajął drugie miejsce.