Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Lekkoatletyka. Biegacze walczyli w Kurzętniku i Brodnicy

2014-08-15 20:50:08 (ost. akt: 2014-08-15 20:52:26)

Podczas jednego weekendu rozegrane zostały biegi na dystansie 10 kilometrów w Kurzętniku i Brodnicy. Zawodnicy z powiatu mławskiego Tadeusz Kubit i Henryk Kuciejczyk walczyli na imprezach zorganizowanych na terenie dwóch województw.

Henryk Kuciejczyk w obydwu biegach stanął na podium. W sobotę rywalizowali w Kurzętniku podczas „II Koguciej Dychy”, prócz wymienionych zawodników wystartowała Iwona Kubit. W kategorii Open finiszowała na 82 miejscu, w kategorii K- 40 sklasyfikowana została na 5 miejscu. W kategorii mężczyzn na pierwszym miejscu finiszował Bartosz Mazur ze Sztumu, na 5 miejscu ze stratą 2 minut i 54 sekund linię mety minął biegacz z Szydłowa Henryk Kuciejczyk. W kategorii M- 50 stanął na najwyższym stopniu podium. Na 13 miejscu finiszował Tadeusz Kubit, który w kategorii M- 40 sklasyfikowany został na 4 miejscu). Następnego dnia w biegu „III Dycha Anny Wazówny” rozegranym w Brodnicy startowała czwórka biegaczy z powiatu mławskiego. Do dwójki zawodników dołączyli Sławomir Kuchciński i Edward Staniszewski. Na trasie biegu do rywalizacji stanęło 250 zawodników. Zwyciężył Mikołaj Raczyński z Bydgoszczy. Najszybciej z naszych zawodników finiszował Tadeusz Kubit, który zajął 4 miejsce ( 4 miejsce w M- 40). Na 9 pozycji linię mety minął Henryk Kuciejczyk (2 miejsce w M- 50). Sławomir Kuchciński ukończył bieg na 96 miejscu (34 miejsce w M- 30). Edward Staniszewski sklasyfikowany został na 186 miejscu (4 miejsce w M- 70). ZB