Poniedziałek, 6 kwietnia 2020. Imieniny Ady, Celestyny, Ireneusza

Latem częściej giną rowery – zabezpiecz swój

2014-08-02 18:24:05 (ost. akt: 2014-08-02 18:29:41)
Rowerzystów na mławskich ulicach nie brakuje

Rowerzystów na mławskich ulicach nie brakuje

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Złodzieje kradną rowery z mławskich klatek schodowych, piwnic i ulic. Kiedy wyruszasz gdzieś swoim jednośladem, koniecznie pamiętaj o jego właściwym zabezpieczeniu. Dobrym pomysłem jest oznakowanie roweru.

Sezon rowerowy w pełni. Na jednośladach, korzystając z pięknej pogody, jeździ coraz więcej mławian. W końcu to dobre dla zdrowia, a i pieniędzy na paliwo wydawać nie trzeba. Wielu na rower wsiada po prostu dla przyjemności i korzysta z mławskich ścieżek rowerowych, choćby z tej wzdłuż Alei Marszałkowskiej. Warto jednak pamiętać, żeby zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą. Bo pozostawiony rower to okazja dla złodzieja. Szczególnie niebezpieczne może być zostawienie roweru na klatce schodowej bloku czy w źle zabezpieczonej piwnicy.


Ukradli z 4 piętra
na ul. Sienkiewicza

Niedawno przekonał się o tym mieszkaniec naszego miasta, który swój jednoślad pozostawił na czwartym piętrze klatki schodowej w jednym z bloków przy ul. Sienkiewicza. Mimo, że rower był przypięty łańcuchem do barierki, nocą z 17 na 18 lipca został skradziony. - Do kradzieży rowerów dochodzi najczęściej na terenach blokowisk, gdzie sprawcy bez problemu wchodzą do klatek schodowych i niezamykanych piwnic. Rowery kradzione są także z niezamykanych garaży i pomieszczeń gospodarczych – mówi Anna Gorczewska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Mławie. I przypomina, że przed kradzieżą może nas uchronić tylko przechowywanie jednośladu w dobrze zabezpieczonym miejscu - w takim, do którego dostępu nie mają przypadkowe osoby.
Nasza rozmówczyni dodaje, że warto także oznakować swój rower grawerowanym kodem literowo-cyfrowym, który jest potem wprowadzany do policyjnej bazy danych. Usunięcie takiego kodu bez uszkodzenia ramy roweru jest praktycznie niemożliwe. Swój pojazd można oznakować w Komendzie Powiatowej Policji w Mławie przy ul. Sienkiewicza 2. Latem znakowanie odbywa się we wtorki i piątki w godz. od 13.00 do 15.00. Każdy zainteresowany oznakowaniem, szczegółowe informacje na ten temat może uzyskać, dzwoniąc na numer 23 654 72 66.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB