Dwa zespoły WML w finale

2014-07-31 10:16:58 (ost. akt: 2014-07-31 10:18:48)
Pierwszy zespół WML Squad

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Na stadionie MOSiR rozegrana została VII Edycja Turnieju Streetballa o puchar Dyrektora MOSiR. W finale po zaciętej walce pierwszy zespół WML pokonał 15:13 drugi zespół WML.

Zawody miały być rozegrane podczas tegorocznych obchodów Dni Mławy. Aura nie pozwoliła na rozegranie ich w planowanym terminie i zostały przeniesione na sobotę 19 lipca. Do turnieju zgłosiło się sześć zespołów. W dwóch grupach rozegrane zostały eliminacje. Dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów. W I grupie WML I Squad po dwóch zwycięstwach awansował do półfinału, pokonali 15:7 Mławskie Byki i 15:11 Gang Bang Team. Z drugiego miejsca awans wywalczył zespół Gang Bang Team po zwycięstwie 14:3 nad Mławskimi Bykami. W II grupie drugi zespół WML pokonał 15:12 Leśne Hools i 15:3 Mławskich Mongołów. W spotkaniu o 2 miejsce Leśne Hools pokonali 15:5 Mławskich Mongołów. Półfinałowe spotkania dostarczyły wiele emocji i stały na wysokim poziomie. Obydwa półfinały zakończyły się remisem i do końcowego rozstrzygnięcia potrzebne były dogrywki.

Wyniki spotkań półfinałowych:
WML Sqaud I- Leśna Hools 10:10 dogr. 18:14
WML Sqaud II- Gang Bang Team 13:13 dogr. 20:18
miejsce 5: Mławskie Byki- Mławscy Mongole 11:3
miejsce 3: Leśne Hools- Gang Bang Team 15:2
finał: WML Sqaud I- WML Sqaud II 15:13

WML I: Marcin Staśkiewicz, Przemysław Łęczek, Jarosław Siwek, Adam Siwek.
WML II: Karol Ludwiński, Marcin Biranowski, Jakub Walczak, Łukasz Chmielewski.
Konkurs rzutów za trzy punkty wygrał Marcin Biranowski, który w finale pokonał Łukasza Zakrzewskiego. W konkursie startowało 16 zawodników. Najlepszym zawodnikiem turnieju MVP został Jarosław Siwek. Zawody prowadzili Piotr Piwowarski i Zdzisław Ziółkowski. Sekretariat zawodów prowadziła Sandra Dziuba. Puchary i Statuetki wręczył Andrzej Karpiński, pracownik MOSiR-u. ZB