2014-07-28 16:10:47 (ost. akt: 2014-07-28 16:12:27)
Olga Pietrzak na podium we Wrocławiu

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Podziel się:

Olga Pietrzak z mławskiego Zawkrza zdobyła srebrny medal XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. Podopieczna Waldemara Łaszczycha drugie miejsce wywalczyła w biegu na 200 metrów.

Gospodarzem dwudziestej edycji OOM był Wrocław. Olga Pietrzak podczas tych zawodów wystartowała na dwóch dystansach: 100 i 200 metrów. W eliminacjach biegu na 100 metrów Olga z wynikiem 12,40 awansowała do finału, gdzie wynikiem 12,44 zajęła 4 miejsce. Zdecydowanie lepiej zawodniczce Zawkrza poszło na dystansie dwukrotnie dłuższym. Reprezentantka mławskiego klubu w eliminacjach zrobiła drugi czas 25,21, w finałowym biegu przegrała tylko z jedną rywalką, dzięki czemu zdobyła srebrny medal olimpiady młodzieży. Wynik 25,02 jest nowym rekordem życiowym, dotychczasowy 25,57. Do zwyciężczyni Olga straciła zaledwie 16 setnych sekundy. Drugie miejsce to według trenera naszej zawodniczki, Waldemara Łaszczycha nie lada osiągnięcie. Ten występ może zaowocować powołaniem Olgi do kadry Polski w sztafecie 4 x 100 metrów – dodaje opiekun naszej medalistki. Lekkoatleci Zawkrza zdobyli w rankingu krajowym 31 punktów. Wcześniej 20 pkt zdobył Rafał Sulwirski, Olga Pietrzak dołożyła 11 pkt.