Andżelika Łyczek srebrną medalistką mistrzostw Polski

2014-07-18 08:35:54 (ost. akt: 2014-07-18 08:37:42)
Andżelika Łyczek na podium w Dębicy

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Na basenie w Dębicy odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu. Z rewelacyjnej strony na tych zawodach pokazała się Andżelika Łyczek, która zdobyła srebrny medal w rywalizacji na 50 metrów stylem grzbietowym. To pierwszy krążek wywalczony na imprezie rangi krajowej przez zawodnika mławskiego Płetwala.

Andżelika Łyczek w drodze po medal uzyskała czas 31,55 sekundy. Do zwyciężczyni – Katarzyny Rogowskiej, podopieczna Michała Chlastosza straciła osiemnaście setnych sekundy. Zawodniczka Płetwala była blisko zdobycia drugiego krążka na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym. Ostatecznie Łyczek uplasowała się na piątej pozycji, tracąc do trzeciego miejsca nieco ponad sekundę. Pływaczka z Mławy ponadto awansowała do finału B na 50 metrów stylem motylkowym.
W Dębicy, Płetwal wystawił trójkę swoich pływaków. Maja Bużycka i Bartosz Szczepański zakończyli rywalizację na eliminacjach.

Maja Bużycka
32 miejsce na 50m stylem grzbietowym (34.72)

Dwa złote medale Ewy Szlagor

W Olsztynie w dniach 27- 29 czerwca odbyły się Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu w kategorii Masters. W zawodach wzięło udział około 500 zawodników z kilkudziesięciu krajów Europy. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła mławianka, Ewa Szlagor.
Reprezentująca klub IGAN pływaczka wystartowała w dwóch konkurencjach na 50m stylem klasycznym i dowolnym. W obu przypadkach zdobyła tytuł mistrzyni Polski. Niestety nie udało się pobić rekordów kraju na tych dystansach w obu przypadkach należących do niej samej. Złote krążki wywalczone w stolicy Warmii i Mazur były pięćdziesiątymi w karierze mławskiej zawodniczki. Wcześniejsze tytuły zdobywała startując w juniorach, seniorach, a obecnie w kategorii Masters.
Przygotowania do tych zawodów nasza medalistka sfinansowała z własnych środków trenując na mławskim basenie. Ewa Szlagor planuje również występy na Mistrzostwach Europy oraz Świata i tu wciąż liczy na pomoc Urzędu Miasta w Mławie w obniżeniu kosztów treningów.

Medale Aptewicza i Witkowskiego

W kategorii O czyli od 20 do 24 lat wystartowali mławianie Arkadiusz Aptewicz reprezentujący klub Swimmers Masters Team i Michał Witkowski. Arkadiusz Aptewicz wywalczył na tych zawodach siedem medali: 4 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. Złote medale wywalczył na 50m, 100m i 200m klasycznym (31,47, 1:09,48, 2:32,39) oraz w wyścigu na 200m stylem dowolnym (2:08,13), srebrne medale na 200m stylem zmiennym (2:18,08) i 400m stylem dowolnym (4:38,51). Brązowy medal wywalczył w wyścigu na 100m dowolnym (58,89).
Michał Witkowski startujący jako niezrzeszony zdobył srebrny medal w wyścigu na 50m stylem motylkowym wynikiem 28,82 i zajął 5 miejsce na 50m stylem dowolnym z czasem 27,29s.