2014-07-16 09:03:58 (ost. akt: 2014-07-16 09:05:30)
Henryk Kuciejczyk podczas biegu

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Podziel się:

Z czterema medalami wrócili mławscy lekkoatleci z rozgrywanych w dniach 5-6 lipca w Radomiu XXIV Letnich Mistrzostw Polski Weteranów. Powiat mławski na tej imprezie reprezentowało dwóch zawodników Alfred Jóźwiak oraz Henryk Kuciejczyk. Każdy z nich zdobył po dwa krążki.

W sumie w radomskim czempionacie wzięło udział ponad 300 sportowców. Ustanowiono 10 rekordów Polski oraz poprawiono blisko 30 rekordów mistrzostw kraju.
Alfred Jóźwiak potwierdził swoją dominację w biegach krótkich wśród sportowców powyżej 70-go roku życia. Podopieczny Waldemara Łaszczycha wygrał rywalizację zarówno na 100 metrów (14.31), jak i 200 metrów (29.88). Jego przewaga nad resztą stawki nie podlegała dyskusji. Na obydwu dystansach ustanowił nowe rekordy Polski. Drugi z naszych reprezentantów, Henryk Kuciejczyk zdobył dwa srebrne krążki w kategorii M55. Biegacz z Szydłowa swój pierwszy medal wywalczył na dystansie 1500 metrów, gdzie uzyskał czas 4:57.48. Do zwycięzcy, Ryszarda Drypsa nasz zawodnik stracił ponad 10 sekund. W biegu na 5 kilometrów szydłowianin musiał uznać wyższość tylko Stanisława Łańcuckiego ze Stalowej Woli. Z czasem 17:34.95, Kuciejczyk zameldował się jako drugi na mecie.

Najwyżej sklasyfikowany Kuciejczyk

W Glinojecku rozegrano XII Ogólnopolski Bieg uliczny o puchar Burmistrza. Na starcie nie zabrakło biegaczy z powiatu mławskiego. Najlepiej spośród nich spisał się mieszkający w Szydłowie Henryk Kuciejczyk. W klasyfikacji generalnej zajął szóste miejsce.
Do rywalizacji przystąpiło 84 zawodników, w tym 17 kobiet, trasa liczyła 10 km.
W tym roku biegaczom dopisała również pogoda. Nie było wielkich upałów, dzięki czemu zwycięzca pokonał dystans w rewelacyjnym czasie 33,05. Główne trofea powędrowały do triumfatorów w kategorii Open kobiet i mężczyzn. Natomiast zawodnicy którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych, otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe.Zwycięzcami tegorocznego biegu zostali: Kamila Kucharska – Warszawa i Wojciech Kopeć – Olsztynek. Z naszego powiatu rywalizowało 12 zawodników. Henryk Kuciejczyk był 6, Michał Chlastosz- 9, Mariusz Macugowski- 20, Krzysztof Grabowski- 31, Sławomir Kuchciński- 35, Jerzy Kaczmarczyk- 36, Tomasz Szczepański- 44, Arkadiusz Mazurkiewicz- 67, Marzena Grzybowska- 77, Aneta Rogowska (Strzegowo)- 79, Edward Staniszewski- 80. Natomiast Michał Rzepliński z powodu kontuzji nie ukończył zmagań.