Czwartek, 28 marca 2024. Imieniny Anieli, Kasrota, Soni

Siedlce. Finał XVI MIMS szkół podstawowych

2014-07-12 14:00:00 (ost. akt: 2014-07-11 10:55:36)

W rozegranym finale XVI MIMS szkół podstawowych drużyna dziewcząt ze SP w Stupsku w unihokeja wywalczyła brązowy medal, wysokie piąte miejsce zajęły czwórboistki z mławskiej „siódemki” i tenisistki ze Stupska.

Organizatorem Igrzysk w kategorii szkół podstawowych był PSZS w Siedlcach. Finał mazowiecki w unihokeja rozegrany został w Łukowie. Podopieczne Arkadiusza Keslinga bardzo dobrze zaprezentowały się w finałowych spotkaniach. Nie przestraszyły się renomowanych zespołów, w spotkaniach grupowych pokonały 2:1 Radom i zespół z powiatu płockego (SP Pacyna). W ostatnim spotkaniu grupowm pokonały 1:0 Milanówek, zajmując 1 miejsce w grupie i awansując do finałowej czwórki. W półfinale przegrały 1:3 z najlepszą drużyną Igrzysk z SP Chudek. W spotkaniu o 3 miejsce podopieczne Arkadiusza Keslinga pokonały 1:0 Radom. W finale Chudek wygrał 3:2 z SP 85 W- wa.
SP Stupsk: Sandra Palmowska- Karolina Sowińska- 2 bramki, Julia Kurzynka- 2, Aleksandra Zaręba- 2, Aleksandra Bartkowska, Magda Salamon i Justyna Cieślak.

Piąte miejsce wieloboistek

Lekkoatletki z mławskiej „siódemki” były bliskie wywalczenia madalu na finałach XVI MIMS w czwórboju, startowało 15 drużyn. Po trzech konkurencjach podopieczne Wojciecha Gawlikowskiego zajmowały wysokie 2 miejsce za Węgrowem. Najsłabiej zaprezentowały się w biegu na 600m tracąc sporo punktów. Zajęły ostatecznie 5 miejsce wynikiem 1 372 pkt. Taki wynik w poprzednich Igrzyskach dawał im medal. W tym roku poziom zawodów był bardzo wysoki. Julia Bylicka w skoku w dal wynikiem 4,76 uplasowała się na 10 miejscu. Najlepiej punktowały w piłeczce palantowej, trzy zawodniczki uplasowały się w pierwszej dziesiątce. Indywidualnie najwięcej punktów zdobyła Oliwia Magdalińska- 302 pkt i Julia Bylicka- 300, Izabela Sulwirska- 248, Karolina Tworek- 286, Jowita Młodzińska- 236 i Klaudia Marlęga- 204.
Drużyna chłopców ze SP nr 6 w Mławie zajęła 12 miejsce wynikiem 1 049 pkt. Najlepszym zawodnikiem był Dawid Bereda, wynikiem 246 pkt zajął indywidualnie 21 miejsce.

Piąte miejsce tenisistek ze Stupska

Trzy drużyny tenisistów stołowych zagrało w mazowieckim finale, najwyższe piąte miejsce wywalczyły tenisistki ze SP w Stupsku. Podopieczne Arkadiusza Keslinga w spotkaniach grupowych pokonały 3:0 Skórzec i 3:2 Złotokłos, przegrały 0:3 z 20 Płock. Drużyna w składzie: Julia Kurzynka i Aleksandra Zaręba zajęły 2 miejsce w grupie. W ćwierćfinale uległy 0:3 SP 40 W- wa. Ostatecznie sklasyfikowane zostały na miejscu 5- 8. Zespół dziewcząt z Dąbrowy w składzie: Patrycja Kowalska- Natalia Gutowska zajął miejsce 13- 15. Podopieczni Wojciecha Rejnera z Dąbrowy: Łukasz Jaroszewski- Dominik Lewandowski zajęli miejsce 13- 15.

Siatkarki na dalszej pozycji

Zespół dziewcząt z mławskiej „siódemki” w grupie przegrały wszystkie spotkania, zajmując ostatnie miejsce. W spotkaniach o miejsca 5- 8 podopieczne Wojciecha Gawlikowskiego przegrały 1:2 z SP 22 Płock. W meczu o 7 miejsce po tie breaku przegrały z Nadarzynem 1:2 (-14, 21, 17).