Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Sulwirski wicemistrzem Polski

2014-07-11 10:30:53 (ost. akt: 2014-07-11 10:36:01)

Podziel się:

Rafał Sulwirski został wicemistrzem kraju w trójskoku podczas rozgrywanych w przedostatni weekend w Toruniu 68 Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. Srebrny medal zawodnikowi mławskiego Zawkrza zapewnił skok na odległość 14.42 cm.

Zawody w Toruniu były bardzo udane dla podopiecznego Waldemara Łaszczycha. Rafał Sulwirski wystartował zarówno w konkursie trójskoku, jak i skoku w dal i w obu konkurencjach poprawił swoje rekordy życiowe.
Mławianin do finału skoku w dal awansował z drugim rezultatem eliminacji – 7.11 cm, co stawiało go w gronie faworytów do medalu. Niestety w finale zawodnik Zawkrza skoczył tylko 6.87 cm i zajął szóste miejsce.
Brak medalu w skoku w dal, Sulwirski powetował sobie w trójskoku. Z wynikiem 14.42 cm nasz skoczek uplasował się na drugim stopniu podium, przegrywając tylko z Janem Kulmaczewskim z Pruszkowa (14.65 cm).