Wtorek, 7 maja 2024. Imieniny Augusta, Gizeli, Ludomiry

Lekkoatletyka. Finał XVI MIMS w Radomiu

2014-07-07 17:09:38 (ost. akt: 2014-07-07 17:11:57)

Jeden medal wywalczyli lekkoatleci z powiatu mławskiego na rozgrywanych finałach XVI MIMS w Radomiu. Olga Pietrzak z G. nr 2 w Mławie potwierdziła swój prymat na Mazowszu, wywalczyła złoty medal w biegu na 100m. Wysokie 4 miejsce w klasyfikacji szkół zajęli lekkoatleci z „Jedynki”.

Na pięknym obiekcie lekkoatletycznym w Radomiu rozegrane zostały mazowieckie finały. Liczyliśmy na więcej medali, jednak zabrakło trochę szczęścia naszym zawodnikom. Blisko podium byli 400 metrowcy Ola Liszewska i Adrian Sztolsztejner oraz w biegu na 100m Piotr Tyszka. Medale powinni wywalczyć skoczkowie w dal, po osiąganych wynikach stać ich było na dużo więcej. Zawiedli w eliminacjach, sędzia konkurencji przed zawodami poinformował o rozegraniu finału dla najlepszej ósemki. Jednak po rozegraniu eliminacji stało się inaczej. Nie zawiodła Olga Pietrzak zawodniczka Zawkrza, w eliminacjach biegu na 100m zajęła 1 miejsce. Potwierdziła swój prymat na Mazowszu i w finale zwyciężyła z czasem 12,67. W kategorii szkół najwyżej na 4 miejscu sklasyfikowani byli chłopcy z mławskiej „jedynki”, podopieczni Adama Szymańskiego.

Młodziczki/cy:

100m: 13. Julia Wtulich- 13,99 Wyspianum, 19. Paulina Przytulska- 14,15 G. nr 1
4. Piotr Tyszka- 12,37 G. nr 1, 9. Jakub Kamiński- 12,61 G. nr 2
300m: 16. Patryk Pniewski- 42,43 G. nr 1
skok w dal: 5. Łukasz Jędrzejewski- 5,70 6. Przemysław Obłąkowski- 5,66 G. nr 1
1 000m; 12. Kacper Frączkiewicz- 2:59,83 G. nr 1
kula: 14. Daniel Kacperowski- 10,22 G.Dźwigpol Mława.

Juniorki Mł./juniorzy Mł:

100m: 1. Olga Pietrzak- 12,67 G. nr 2 Mława, 12. Karolina Kozłowska- 14,35 Szreńsk

Klasyfikacja zespołowa:

dziewczęta: 18 miejsce G. nr 2 Mława- 12pkt. 33. G. Szreńsk- 7, 49. G. Szydłowo- 5, 63. G. Wyspianum- 4, 74. G. Wiśniewo- 3.
chłopcy: 4. G. nr 1 Mława- 23pkt. 88. G. nr 2 Mława- 3, 92. G. Szreńsk- 2.
Sklasyfikowanych było ponad 120 szkół gimnazjalnych.

Piąte miejsce mławskiej „dwójki”

Koszykarze z mławskiej „dwójki” wywalczyli 5 miejsce w finałach mazowieckich. Podopieczni Dariusza Piekarskiego trafili do II grupy gdzie rywalami były mocne zespoły z Warszawy i Pruszkowa. Nasz zespół przegrał 43:61 z G. 11 W- wa i 33:46 z G. Sport. w Pruszkowie. Zespół oparty na zawodnikach Zawkrza w tym drugim spotkaniu rozegrał bardzo dobre spotkanie. W meczu 3 miejsce w grupie gimnazjaliści z „dwójki” pokonali 46:38 G. 4 z Siedlec. W spotkaniach o miejsca 5- 8 nasz zespół w pierwszym meczu pokonał 58:33 G. Słupno, w drugim wygrał 41:30 z G. nr 4 w Ostrołęce. W finale o 1 miejsce G. 3 Radom pokonał 61:51 G. nr 11 W- wa. Mławski zespół uplasował się na wysokim piątym miejscu.

Siódme miejsce w unihokeju

Dwa zespoły gimnazjalne z naszego powiatu wywalczyły awans do finału mazowieckiego. W finale zagrało osiem najlepszych zespołów z Mazowsza, hokeistki z Szydłowa zajęły 7 miejsce. Podopieczne Mariusza Rudnickiego w grupie przegrały dwa spotkania, 0:3 z Płochocinem i 0:5 z 5 Siedlce. W spotkaniu o 3 miejsce w grupie zremisowały 1:1 z Suskowolą (Anna Szymańska), bilans bramkowy dał im dopiero 4 miejsce. W spotkaniu o 7 miejsce nasz zespół pokonał po dwóch bramkach Anny Szymańskiej G. Zabrodzie. W finałowym spotkaniu G. 21 W- wa wygrało 2:1 z G. 5 w Siedlcach. Drużyna hokeistów z Wieczfni Kościelnej przegrała wszystkie pojedynki eliminacyjne w grupie, zajmując ostatnie miejsce. Podopieczni Macieja Wiśniewskiego w grupie przegrali 0:4 z Zielonką, 0:5 z Józefiną. Najbliżej zwycięstwa byli w meczu z 4 Płock, z którą przegrali 0:1. W spotkaniu o 7 miejsce pokonali 2:0 Jedlińsk. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Szymon Zakrzewski i Mateusz Półkoszek. W finałowym spotkaniu Zielonka w rzutach karnych pokonała G. 21 W- wa.

Dalsze miejsca tenisistów

W finałach mazowieckich rywalizowały trzy drużyny ze Strzegowa i jedna z Wiśniewa. Najwyżej sklasyfikowany był zespół chłopców ze Strzegowa. Drużyna w składzie: Daniel Jastrzębowski, Patryk Kwiatkowski, Łukasz Purzycki zajęła 7 miejsce. W ostatnim spotkaniu pokonali Głowaczów. Drużyna z Wiśniewa w składzie: Bartosz Klicki i Damian Karaś zajęła miejsce 13- 16.
W kategorii dziewcząt rywalizowały dwa zespoły ze Strzegowa. Pierwszy zespół ze Strzegowa w składzie: Monika Kowalska, Monika Kwiatkowska zajął 8 miejsce. Drugi zespół: Joanna Kowalska, Paulina Purzycka uplasował się na miejscu 9- 12.