Piątek, 3 maja 2024. Imieniny Jaropełka, Marii, Niny

Adam Borek drugi w Ełku

2014-06-30 22:08:38 (ost. akt: 2014-06-30 22:09:20)

Ełk był gospodarzem dziewiątego w tym sezonie wyścigu z serii Mazovia MTB Marathon. Na starcie tradycyjnie pojawili się kolarze z Mławy. Jeden z nich, Adam Borek stanął na podium w swojej kategorii.

Adam Borek tym razem wystartował na najdłuższym dystansie Giga, liczącym 86 kilometrów i finiszował na mecie na jedenastej pozycji, co dało mu drugie miejsce w klasyfikacji GM-2. Tuż za podium w kategorii M-2 w wyścigu Mega uplasował się Bartosz Grędziński z BDC Retro MTB Team (szósty w Open). Ostatni z naszych kolarzy – Bartosz Rutkowski, startujący na dystansie Fit, ukończył rywalizację na 107 pozycji. W kategorii FM-2 Rutkowski został sklasyfikowany na 10 miejscu. W klasyfikacji generalnej najwyżej z mławskich zawodników plasuje się Grędziński, który jest czwarty w M-2. Borek w tym samym zestawieniu jest 27, a Rutkowski w FM-2 zajmuje 18 lokatę. ZB