Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Mława. Zapraszamy do udziału w Zawkrzeńskim Rajdzie Rowerowym

2014-06-25 16:12:47 (ost. akt: 2014-06-25 16:17:26)

Podziel się:

5 lipca (sobota) wsiądź na rower i weź udział w XV Zawkrzeńskim Rajdzie Rowerowym Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej. Tegoroczny rajd dotrze do Niedziałek – miejsca, gdzie zginęli partyzanci z oddziału „Puszczyka” (por. Wacława Grabowskiego) - ostatniego oddziału niepodległościowego działającego na Mazowszu Północnym.

5 lipca 1953 roku oddział „Puszczyka” został otoczony przez 1300 osobową grupę funkcjonariuszy UB i MO. Partyzanci zginęli w walce.

- Tegoroczny Rajd Zawkrzeński jest poświęcony pamięci bohaterów z AK. Wyruszymy do Niedziałek (gdzie zginęli), dokładnie w 61. rocznicę ich śmierci - mówi Henryk Kacprzak, prezes klubu „Pogodny Uśmiech”.

Organizatorzy z klubu seniora „Pogodny Uśmiech” i MOSiR zapraszają na teren mławskiego ośrodka sportu i rekreacji na godzinę 15.

Rejestracja będzie na miejscu. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. W rajdzie rowerowym może wziąć udział każdy. Trasę powinny pokonać nawet osoby w słabszej formie. - Będziemy jechać wolno – zachęca do udziału Henryk Kacprzak. Wystarczy sprawny rower, coś do picia i kanapka. Na trasie rajdu jest Kalkówka, gdzie uczestnicy złożą kwiaty. Następnie rowerzyści przez Borowe, Turzę Małą, Kęczewo i dotrą do Niedziałek. Tam podczas mszy świętej pomodlą się za żołnierzy „Puszczyka”. Po powrocie do Mławy na terenie MOSiR czekał będzie na nich poczęstunek.
Iwo


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB