Wtorek, 7 maja 2024. Imieniny Augusta, Gizeli, Ludomiry

Piłka ręczna. Finał XVI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

2014-06-22 08:00:00 (ost. akt: 2014-06-20 22:36:10)

Zespół szczypiornistek z G. nr 1 w Mławie podczas finałów XVI MIMS w Radomiu wywalczył brązowy medal, w spotkaniu o 3 miejsce podopieczne Katarzyny Próchniak i Iwony Kohut- Sadzy pokonały zespół z Siedlec.

W finale mazowieckim rywalizowało 8 najlepszych drużyn. Zespół szczypiornistek z mławskiej „jedynki” oparty na zawodniczkach Zawkrza w fazie grupowej pokonał 17:11 Radom i przegrał z Karczewem 11:21. O wyjściu z grupy i awansie do finałowej czwórki miał zadecydować ostatni grupowy mecz z Płockiem. Bardzo dobra gra naszego zespołu i wygrana 25:17 dała przepustkę do półfinału. W drugiej fazie rywalkami naszej drużyny był zespół z Warszawy oparty na zawodniczkach MKS Ochoty. Początek spotkania i wysokie prowadzenie Warszawy, na przerwę schodziły przy wyniku 6:17. Nasz zespół wspierany przez trenera Zawkrza w drugiej połowie zagrał bardziej ambitnie, przegrał tylko dwoma bramkami 22:24. Po pięć bramek w tym spotkaniu zdobyły Weronika Tabakowska oraz Ola i Natalia Matuszewskie. W spotkaniu o 3 miejsce nasza drużyna pokonała przeciwniczki z Siedlec różnicą aż siedmiu bramek (16:9). Najskuteczniejszymi zawodniczkami były: Katarzyna Kucka- 6 bramek, Dagmara Bogusławska-5, N. Matuszewska- 4. Oprócz wymienionych zawodniczek w naszym zespole zagrały również: Beata Kryśkiewicz- bramkarka, Maria Zembrzuska, Weronika Rychcik, Weronika Dębska oraz Anna Różycka.
Katarzyna Kucka została uznana za jedną z trzech najlepszych zawodniczek mistrzostw. Jest to już drugie takie osiągnięcie w historii szkoły, wcześniej ta sztuka udała się w 2011 roku.