Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Petycja z 3 tysiącami podpisów w ministerstwie

2014-05-10 22:14:06 (ost. akt: 2014-05-10 22:16:24)

Podziel się:

Trwają starania o pozostawienie przejścia przez tory na ul. Kościuszki w Mławie. Zabiegających o to mieszkańców wsparł burmistrz Sławomir Kowalewski. 17 kwietnia w przekazał on wiceministrowi transportu Zbigniewowi Rynasiewiczowi listy z ponad trzema tysiącami podpisów oraz list przewodni.

Mieszkańcy Mławy i okolic proszą o pozostawienie przejścia dla pieszych w poziomie torów na przejeździe kolejowym. PKP zamierza zamknąć przejście na Kościuszki nie oferując nic w zamian. W ten sposób mieszkańcy zostaną odcięci od miasta. Droga do centrum znacznie się wydłuży. Początkowo mieszkańcy zabiegali o wiadukt, wobec fiaska tej koncepcji rozpoczęli starania o kładkę dla pieszych. Jednak i to okazało się niemożliwe, choćby z tego względu że bardzo kosztowne.

Obecnie mieszkańcy „zatorza” proszą o pozostawienie przejścia. Czy władze wyższego szczebla przychylą się do inicjatywy? Zobaczymy. Póki co starania o przejście przez tory trwają. W spotkaniu, o które zabiegał burmistrz wzięli także udział: wiceminister Zbigniew Rynasiewicz oraz dwie inne osoby reprezentujące Ministerstwo Transportu, wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, wicemarszałek Krzysztof Strzałkowski i starosta mławski Włodzimierz Wojnarowski.

Burmistrz zgodnie z zapowiedzią złożoną na spotkaniu z mieszkańcami Osiedla Wólka 26 marca 2014 r. przekazał prośbę mieszkańców, popartą ponad 3 tysiącami podpisów. Gospodarz miasta podkreślił w liście przewodnim jak ważne jest pozostawienie przejścia. - Podjęcie działań, które pozwolą mieszkańcom korzystać z dotychczasowego rozwiązania komunikacyjnego jest niezwykle istotne. Mimo iż decyzje w sprawie lokalizacji wiaduktów na terenie Miasta Mława i likwidacji wspomnianego przejazdu przy ul. Kościuszki  zostały podjęte oraz zatwierdzone w latach 2005-2006, proszę o przychylenie się do prośby ponad trzech tysięcy mieszkańców, którą również popieram – czytamy. Wszyscy zainteresowani czekają na odpowiedź ministerstwa.

Iwona Łazowa
i.lazowa@kuriermlawski.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB