Sobota, 27 kwietnia 2024. Imieniny Sergiusza, Teofila, Zyty

Kolarstwo. Drugi wyścig Mazovia MTB Marathon

2014-05-06 15:33:57 (ost. akt: 2014-05-06 20:13:02)

Ścigali się na trudnej i wymagającej trasie Mimo padającego deszczu w Górach Dębowych wokół Chorzel rozegrany został drugi wyścig Mazovia MTB Marathon, w którym wystartowała liczna grupa zawodników z Tempa Mława.

W czterech wyścigach startowało blisko 800 zawodników. Na starcie nie zabrakło Bartosza Grędzińskiego i Adama Borka z grupy BDC Retro MTB Team, która w klasyfikacji drużynowej jest liderem, Tempo Mława zajmuje 9 lokatę. Najlepiej na trasie Mega (56 km) pojechał Bartosz Grędziński, na mecie finiszował na 9 miejscu, w kat. M-2 zajął 5 miejsce. Wiesław Tadrzak na tej samej trasie wywalczył 25 miejsce, w kat. M-5 stanął na najniższym stopniu podium. Na dystansie Mega (56 km) wystartowało dwunastu mławskich zawodników, siedmiu z nich finiszowało w pierwszej setce: 31 miejsce Adam Borek (8 w M2), 37 m. Andrzej Klimek (9 w M4), 51 m. Janusz Michał Iwański (13 w M4), 74 m. Wojciech Szczepański (25 w M3), 99 m. Jacek Pala (11 w M5), 125m. Michał Biranowski (21 w M2), 194 m. Bartosz Rutkowski (29 w M2), 200 m. Piotr Strzelec (66 w M3), 205 m. Piotr Jankowski (69 w M3), 279 m. Mirosław Suszek (82 w M4). Trzech zawodników pojechało na trasie Fit (34 km): 11 miejsce Wojciech Jędrusik (5 w FM3), 160 Klaudiusz Kwieciński (47 w FM3) i 203 Michał Purzycki (61 w FM3) był to jego pierwszy start w wyścigu. - To jedna z lepszych tras na Mazowszu, którą pamięta się długo. Mocno interwałowa ze stromymi podjazdami oraz wymagającymi zjazdami. Jednym słowem MTB w pigułce- Tak podsumował Cezary Zamana, były zawodowy kolarz i organizator cyklu MTB.