Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Ponad 4 mln dotacji na drogę – rozbudowa ułatwi życie mieszkańcom

2014-05-03 12:00:00 (ost. akt: 2014-05-02 08:51:47)

Podziel się:

4 mln 267 tys. 100 zł – to kwota jaką powiat mławski otrzyma na zadanie „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2307W Mława – Grzybowo – Wieczfnia Kościelna – Pepłówek. Pieniądze mławskie starostwo pozyskało z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa na projekty drogowe.

Podział środków z rezerwy w 2014 roku pozytywnie zaopiniował Zespół ds. ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. W sumie rozdysponowano 313 milionów złotych.
Pieniądze otrzyma 171 jednostek samorządu terytorialnego w tym powiat mławski. Inwestycja zaplanowana przez nasze starostwo jest pierwszym etapem z trzech zadania realizowanego pod nazwą „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2307W Mława – Grzybowo – Wieczfnia Kościelna – Pepłówek wraz z przebudową mostu w miejscowości Chmielewko i w miejscowości Kulany”.

Pozyskane pieniądze pójdą na modernizację drogi, która wzbogaci się o nową nawierzchnię i chodniki. Uzupełnione też będzie odwodnienie. To wszystko ma znacznie poprawić warunki drogowe, a w efekcie komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Dzięki chodnikom piesi nie będą się poruszać po poboczach lub jezdni. Poprawi się też bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły w Windykach. Chodniki powinny ułatwić też życie osobom na wózkach inwalidzkich i matkom z małymi dziećmi w wózkach.

Iwona Łazowa
i.lazowa@kuriermlawski.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB