środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Konkurs „ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z ODBLASKIEM – BĄDŹ WIDOCZNY” – wspaniałe dziecięce prace nagrodzone.

2014-04-04 10:00:48 (ost. akt: 2014-04-04 10:02:22)

Podziel się:

Znamy laureatów Powiatowego Konkursu Plastycznego pn. „ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z ODBLASKIEM – BĄDŹ WIDOCZNY”. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie – spośród 115 wspaniałych dziecięcych prac, musiała wybrać jedynie 6 najlepszych. Szóstka zwycięzców otrzyma nagrody 9 maja br., podczas wielkiego finału akcji ODBLASKOWA SZKOŁA.

Konkurs plastyczny realizowany w ramach lokalnego projektu „Odblaskowa szkoła – czyli mali bohaterowie na odblaskowej misji” adresowany był do najmłodszych mieszkańców powiatu mławskiego w wieku 5 i 6 lat. A wszystko po to, by maluchy również mogły wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zdobytą podczas zajęć w przedszkolu. Projekt „Odblaskowa szkoła” oraz organizowany konkurs plastyczny, mają na celu promowanie bezpiecznych zachowań dzieci, poprzez wyrabianie nawyku stosowania zasad bezpieczeństwa w ruchu pieszych – już od najmłodszych lat. Konkurs plastyczny przeprowadzono w dwóch etapach – szkolnym i powiatowym. Prace dzieci przyjmowane były w Komendzie Powiatowej Policji w  Mławie, do 27 marca br. W konkursie wzięły udział przedszkolaki z 7 placówek oświatowych w mieście i 20 z terenu wiejskiego. Komisja konkursowa zwracała szczególną uwagę na samodzielność wykonania prac plastycznych oraz dziecięcą pomysłowość i zgodność wykonanego rysunku z zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wszyscy mali autorzy prac plastycznych zasłużyli z pewnością na nagrodę, jednak zgodnie z regulaminem Komisja mogła nagrodzić jedynie 6 przedszkolaków. Przyznano także 3 wyróżnienia. Oto lista laureatów:

NAGRODY GŁÓWNE, RÓWNORZĘDNE ( MIASTO)
Natalia Paszko, Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie
Maja Tylicka, Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie
Patrycja Gołębiewska, Miejskie Przedszkole Samorządowe Nr 4 w Mławie

WYRÓŻNIENIE
Szymon Lenga, Miejskie Przedszkole Samorządowe Nr 3 w Mławie

NAGRODY GŁÓWNE, RÓWNORZĘDNE (GMINY)
Bartosz Jendraszczak, Szkoła Podstawowa w Rzęgnowie
Oliwia Gesek, Szkoła Podstawowa we Wróblewie
Wiktoria Dworznicka, Szkoła Podstawowa w Bogurzynie

WYRÓŻNIENIA
Daniel Kaźmierczak, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie
Tomasz Skolimowski, Zespół Szkół w Wiśniewie


Uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Starostę Mławskiego, Burmistrza Miasta Mława oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie odbędzie się 9 maja br., w Mławskiej Hali Sportowej. Tego również dnia będzie można obejrzeć wszystkie dziecięce prace plastyczne, przysłane na konkurs „Zaprzyjaźnij się z odblaskiem – Bądź widoczny”.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB