Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

W przyszłym roku na siłownię...do parku

2013-12-22 00:05:30 (ost. akt: 2013-12-22 00:07:17)

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Urządzenia do ćwiczeń fizycznych w parku, komunikacja miejska i … patelnia elektryczna za 5 tys. zł – to niektóre pozycje w projekcie budżetu miejskiego na rok 2014. Burmistrz przedstawił zestawienie dochodów i wydatków na przyszły rok podczas debaty budżetowej w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Warszawskiej w Mławie.

Trzecia taka debata w historii naszego miasta odbyła się we wtorek 10 grudnia. O ile pierwsza cieszyła się bardzo dużą popularnością, druga nieco mniejszą, to na ostatniej mieszkańców było wyjątkowo mało. Niewielu, w porównaniu do ubiegłych lat było także radnych miasta. Warto przypomnieć, że na pierwszej takiej debacie dyskutujących mławian oburzyło to, że odbywa się ona, kiedy jest już gotowy projekt budżetu. Na niską frekwencję zwracano uwagę i tym razem. - Ktoś tu powiedział, że na sali jest mało osób. Otóż ja myślę, że wielu ludzi ma pretensje do pana burmistrza i rady miasta o to, że debata odbywa się już po tym etapie, na którym można było składać wnioski i uwagi do projektu budżetu. Ja z kolei uważam, że można w każdym momencie dyskutować – mówił mławianin Krzysztof Bruździak. W odpowiedzi burmistrz Sławomir Kowalewski zaznaczył, że zawsze przed opracowaniem projektu budżetu spotyka się z mieszkańcami poszczególnych osiedli. - Jestem na każdym spotkaniu, rozmawiamy, mieszkańcy natomiast zgłaszają wnioski i są one protokołowane – podkreślił Kowalewski.

Siłownia w parku
i komunikacja miejska


W przyszłorocznym budżecie ratusz przewidział na inwestycje ponad 8 mln zł. Bardziej szczegółowo poinformujemy o nich w jednym z najbliższych wydań „Kuriera Mławskiego”. Teraz napiszemy tylko o tych, które już na debacie wzbudziły duże zainteresowanie mieszkańców. 70 tys. zł zaplanowano na przykład na instalację 10 urządzeń siłowych w parku. Miałyby one stanąć przy dawnej przychodni dziecięcej. Jeden z dyskutujących Mławian miał wątpliwości czy wybrana przez władze lokalizacja jest dobra. Wskazywał na to, iż może ona pozbawić zabytkowy park jego wypoczynkowego charakteru.Kolejną inwestycją, która z całą pewnością ucieszy wielu mieszkańców jest komunikacja miejska. Na ten cel przewidziano w 2014 r. 150 tys. zł. - Chcemy zakupić tę usługę, bo mieszkańcy zgłaszają taką potrzebę. Miasto jest położone na dużej powierzchni, niektórzy muszą pokonywać spore odległości pieszo. Chcemy zbudować komunikację miejską z prawdziwego zdarzenia. Mława nigdy takiej nie miała – powiedział Sławomir Kowalewski. Nie wiadomo jeszcze u jakiego przewoźnika usługa zostanie zakupiona. Uśmiechy na twarzach dyskutantów wywołała niecodzienna zdaniem jednego z radnych inwestycja. - Pośród innych pozycji wygląda to dość ciekawie. Czy to rzeczywiście powinno znaleźć się w budżecie? Chodzi o zakup patelni elektrycznej za 5 tys. zł – dociekał radny Artur Dębski.

Odpowiedzi w tej sprawie udzielił burmistrz. - Wartość tej patelni przekracza 3,5 tys. zł i jest to zakup przewidziany na ponad rok. A zatem jako środek trwały powinien się on znaleźć w tym zestawieniu – tłumaczył Kowalewski. Projekt budżetu na rok 2014 ma być poddany pod głosowanie na najbliższej sesji rady miasta.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB