Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Włamywacza wypłoszył czujny sąsiad

2013-11-23 20:06:51 (ost. akt: 2013-11-23 20:11:20)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Mławscy policjanci ostrzegają przed włamywaczami. Najskuteczniejszym sposobem na złodziei okazuje się być sąsiedzka czujność i pomoc. Przekonał się o tym ostatnio mieszkaniec ulicy Płockiej w Mławie.

Do zdarzenia doszło w środę, 20 listopada br. w jednym z bloków. Jak wynika z ustaleń, złodziej zasłonił wizjer w drzwiach sąsiada i próbował wyłamać zamek w drzwiach wejściowych do mieszkania naprzeciwko. Czujny sąsiad postanowił sprawdzić co się dzieje. Gdy zauważył, że ma zasłonięty wizjer, wyszedł na klatkę schodową i wypłoszył włamywacza, po czym powiadomił policję. Sąsiedzka czujność uratowała mieszkanie przed splądrowaniem i kradzieżą. Trwają czynności policji.

Włamywacze okradający mieszkania posługują się czasem prostą metodą prób - wchodząc na klatkę schodową bloku pukają lub dzwonią do drzwi mieszkań, sprawdzając w którym z nich są domownicy. Takie zachowanie „domokrążcy” powinno wzbudzić czujność sąsiadów. Policja oczekuje na każdy sygnał dotyczący podejrzanych osób, pojawiających się w blokach lub na terenie osiedli. Taka informacja może się okazać pomocna przy ustalaniu i zatrzymaniu sprawców przestępstw.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB