Poniedziałek, 6 kwietnia 2020. Imieniny Ady, Celestyny, Ireneusza

Uwaga na oszustów – kradną i wyłudzają pieniądze

2013-07-21 13:37:16 (ost. akt: 2013-07-21 13:39:59)

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Oszust wszedł do mieszkania 83- letniej mławianki i ukradł przechowywane w domu oszczędności. Podawał się za pracownika gazowni. W Mławie nie próżnują też kieszonkowcy. Dwie kobiety, podczas zakupów, straciły portfele z cenną zawartością. Złodzieje i oszuści wykorzystują każdą okazję. Policja zaleca ostrożność.

Okazuje się, że nie można się czuć bezpiecznie, ani we własnym mieszkaniu, ani podczas zakupów. Przestępcy próbują wyłudzać pieniądze telefonując próbują wymusić pieniądze „na ciocię”, „na wnuczka”. Wchodząc do mieszkań, wykorzystując różne sposoby. Złodzieje podają się za: pracowników pogotowia gazowego, energetycznego, akwizytorów, pracowników socjalnych itp. Gdy już wejdą do środka, ustalają gdzie ich ofiara przechowuje pieniądze, odwracają jej uwagę i dokonują kradzieży. Świadczą o tym zdarzenia, które ostatnio miały miejsce w naszym mieście.

Seniorka wpuściła złodzieja,
bo powiedział, że jest z gazowni

Mławska policja poszukuje złodzieja, który 9 lipca podając się za pracownika gazowni wszedł do mieszkania 83- letniej mławianki, przy ul. Grzebskiego w Mławie. Ukradł przechowywane w domu pieniądze. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, ok. godz.12.30 mężczyzna zapukał do drzwi seniorki. Kobieta wpuściła go do środka. - Ten pod pozorem sprawdzenia kuchenki gazowej i jej wymiany, odwrócił uwagę staruszki i ukradł przechowywane w domu pieniądze. Kobieta zorientowała się, że padła ofiara przestępcy gdy ten był już daleko – informuje Anna Gorczewska, rzecznik prasowy KPP w Mławie.

Uwaga na kieszonkowców
w mławskich marketach

Kieszonkowcy nie mają wakacji. Przekonały się o tym dwie kobiety, które podczas zakupów w markecie straciły dokumenty i pieniądze. Do obu zdarzeń doszło 11 lipca w dwóch mławskich marketach. Około godziny 10 złodziej wyjął z torebki, należącej do 54- letniej mieszkanki powiatu działdowskiego portfel z pieniędzmi, kartami bankomatowymi i dokumentami. Kobieta zajęta była robieniem zakupów. Tego samego dnia około godziny 19.30 56- letnia mławianka straciła portfel z pieniędzmi, kartą bankomatową i dowodem osobistym podczas zakupów w jednym z większych marketów w Mławie. Podczas przeglądania towaru w koszach, torebkę odłożyła na kosz obok. Złodziej wyciągnął z torby portfel.

Iwona Łazowa

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. j.p. #1373951 | 90.156.*.* 13 kwi 2014 08:45

    Takich oszustów jest więcej. Jak powszechnie wiadomo, Agnieszka Peikert to oszustka z Wrocławia, prawomocnie skazana z art. 286 KK. Bardzo podobne metody działania stosuje Monika Szremska, oszustka posługująca się manipulacją w celu wyłudzernia korzyści materialnych. Poniżej opis jednej z ofiar oszustki Moniki Szremskiej. Działalność Moniki Szremskiej polega na wyłudzaniu od znajomych osób dużych sum pieniędzy. Wykorzystując więzi przyjaźni i osobistego zaufania, Monika Szremska dokonała na moją szkodę oszustwa w celu wyłudzenia (art. 286 KK) na łączną sumę 15 tys. PLN. Poszkodowanych jest więcej osób, a w sprawie prowadzone jest postępowanie. Schemat działania we wszystkich przypadkach jest podobny. Monika Szremska zdobywa zaufanie znajomej osoby i opowiada jej o swoich rzekomych problemach, m.in. o niezawinionych długach, utracie ciąży, groźnych powikłaniach, a nawet o śmiertelnej chorobie. Wszystkie informacje okazują się całkowicie nieprawdziwe, zmyślone jedynie w celu wyłudzenia środków materialnych. Monika Szremska zawsze w takich przypadkach sugeruje, że uratowałaby ją każda pomoc finansowa. Potrafi korzystać z technik psychomanipulacji, bardzo szybko udaje jej się stworzyć pomost pomiędzy swoimi zmyślonymi problemami a dobrą wolą pomocy ze strony ofiary. Niestety, jest w tych działaniach bardzo przekonująca. Oszukanych jest kilka osób. Oszustka Monika Szremska pochodzi z miejscowości Dąbrówka Łubniańska (opolskie), jej rodzina posiada ośrodek wypoczynkowy w Turawie. Działała na terenie Opola, obecnie przebywa w Holandii. Bardzo możliwe, że zmieniła otoczenie i nadal próbuje działać na szkodę innych osób.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz