2013-06-14 15:43:50 (ost. akt: 2013-06-14 15:48:30)
Patryk Wierzbicki strzelec bramki z Błękitnymi Gąbin

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Podziel się:

W dwóch meczach podopieczni Adama Kuligowskiego wywalczyli cztery punkty, wicelider z Szydłowa po słabym meczu przegrał na wyjeździe z przedostatnią drużyną Mazowszem Jednorożec.

Mławianka- Błękitni Gąbin 1:1

Początek spotkania nie zapowiadał takiego scenariusza, przewaga w środku pola, gorzej było z wykończeniem akcji pod bramką Błękitnych. Jedna z nielicznych kontr gości w 23' przyniosła im powodzenie. Mławianka mogła doprowadzić do wyrównania. Na lewym skrzydle piłkę otrzymał Artur Gawęda, który wpadł z nią w pole karne minął jednego obrońcę, ale z ostrego kąta strzelił w boczną siatkę.Druga połowa rozpoczęła się znacznie lepiej dla naszego zespołu, w 48' wyrównującą bramkę dla naszego zespołu zdobył Patryk Wierzbicki, był to pierwszy gol w rozgrywkach seniorskich. Jednak ta bramka nie poderwała naszego zespołu, niemrawa gra w środku pola, mało zdecydowania i dokładności. W 58' od utraty bramki nasz zespół ratuje słupek. W 77' najlepszą sytuację w drugiej połowie miał Marcin Dziubiński, piłka po strzale z narożnika pola karnego przeszła obok bramki. Goście zagrali ambitnie utrzymując wynik remisowy.

Mławianka: Wiśniewski- Radziszewski, Brzozowski, Drzewiecki, Gruszczyński (70 Król), Galstyan (62 D. Lemanek), H. Lemanek (87 Bucholski), Tomczak, Stryjewski (75 Dziubiński), Wierzbicki, Gawęda.

Pozostałe wyniki 19 kolejki:
Nadnarwianka – Bug 1:2, Mazur – KS Łomianki 4:2, Narew – Wisła II Płock 2:1, MKS Przasnysz – Błękitni Raciąż 0:1, Bzura – Huragan 3:1, Kasztelan – Ostrovia 0:1.

Mławianka- Czarni Węgrów 2:1

W sobotnim spotkaniu wygrali na własnym boisku z Węgrowem. Perwszym celnym trafieniem popisali się goście, w 20' po dośrodkowaniu w pole karne nasza defensywa nie upilnowała zawodnika przyjezdnych, który zdobył prowadzenie. W 35' dośrodkowanie Brzozowskiego z rzutu wolnego piłkę przejął Łukaszewski, który zagrał do wychodzącego Gawędy. Nasz zawodnik był faulowany w polu karnym, za co sędzia wskazał na jedenasty metr i ukarał czerwoną kartką zawodnika gości. Wyrównującą bramkę z rzutu karnego zdobył Tomczak. W drugiej odsłonie nasz zespół ponownie atakował bramkę, przewaga w środku pola dała efekt w postaci drugiej bramki. W 75' D. Lemanek strzałem z dystansu pokonał bramkarza. Zespół gości ograniczał się do gry z kontry, które były groźne dla naszego zespołu. Przed ostatnią kolejką nasz zespół zajmuje 4 miejsce i trudno będzie wdrapać się na podium.

Pozostałe wyniki 29 kolejki:

Wisła II- Bug 0:3, Wkra- Błękitni Raciąż 1:4, Łomianki- Huragan 1:1, Ostrovia- Bzura 1:4, Gąbin- Przasnysz 0:2, Kasztelan- Mazur 1:6.

Korona Szydłowo- GKS Strzegowo 5:0
Wieczfnianka- Orzeł Sypniewo 3:1

Podopieczni Włodzimierza Gorczycy w środę na własnym boisku w spotkaniu derbowym pokonali zespół GKS Strzegowo. Szybkie prowadzenie gospodarzy, po dwójkowej akcji Kosiorek- Sowiński, ten ostatni lokuje piłkę do pustej bramki. W 10' Kosiorek z 12 m. strzela nad poprzeczką. Rewanżuje się celnym trafieniem w 25' z narożnika pola karnego ponownie Sowiński. W 38' najlepszą sytuację zmarnował Małecki, z 5 metrów nie potrafił umieścić piłki w bramce. Zespół GKS najlepszą sytuację miał w pierwszch minutach, gdzie z bliskiej odległości Artur Kaca nie trafił do bramki. W drugiej połowie piłkarze z Szydłowa dołożyli trzy celne trafienia. Wynik podwyższył Jarek Sawicki, dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie. Kolejne gole były autorstwa Kosiorka i skutecznego w ostatnich meczach Bartoszczyka. Zespół Wieczfnianki wywalczył cenne punkty na własnym boisku z Orłem Sypniewo. Po pierwszej połowie remisowej w drugiej zagrali bardziej skutecznie. W 5' po indywidualnej akcji Galstyana gospodarze objęli prowadzenie. Po błędzie w środku pola, goście przed końcowym gwizdkiem na przerwę zdobyli wyrównującego gola. W 56' Galstyan ponownie strzelił bramkę po dośrodkowaniu Kołakowskiego. W 75' wynik spotkania ustalił Jakubowski po dokładnym zagraniu Kołakowskiego.

Pozostałe wyniki 20 kolejki:

Boruta- Żbik 2:2, Kryształ- Makowianka 2:0, Korona Ostr.- Sona 3:2, Wkra- MKS Ciechanów 1:3, Tęcza- Troszyn 2:0.

Mazowsze Jednorożec- Korona Szydłowo 2:0

Zespół z Szydłowa w niedzielnym spotkaniu przegrał na wyjeździe w Jednorożcu z przedostanim zespołem ligi. Na mecz nie pojechało kilku zawodników z podstawowego składu. Nic nie usprawiedliwia przegranej. Był to jeden ze słabszych występów podopiecznych Włodzimierza Gorczycy. Przegrana w Sońsku trzeciej drużyny pozostawiła Koronę na drugim miejscu.

Iskra Krasne- Wieczfnianka 5:0

Zespół Wieczfnianki mimo porażki w Krasnem nadal utrzymuje bezpieczne miejsce w lidze. W sobotnim spotkaniu z Iskrą nie zasłużyli na tak wysoką porażkę. Przy większym szczęściu i lepszej skuteczności wynik mógł być korzystniejszy. Przy stanie 2:0 byli bliscy zdobycia gola kontaktowego, przy bramce strzelonej przez Galstyana sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Dobrych sytuacji strzeleckich nie wykorzystali Jakubowski i Dąbrowski.

GKS Strzegowo- Wkra Bieżuń 0:2

Zespół GKS pogodzil się już ze spadkiem, trener Włodzimierz Kownacki bardzo odmłodził zespół. Trzon zespołu stanowią wychowankowie klubu. W sobotę nie mogli zagrać: Bochdziewicz, Gawryszewski, Prusak, Bieniewicz. Trener nie miał dużego wyboru, młodzież zagrała dobre spotkanie, do 85' utrzymywał się wynik bezbramkowy. W ostatnich minutach stracili dwie bramki.

Troszyn- Boruta 4:1, Orzeł- Tęcza 0:3, Sona- Ciechanów 2:1, Żbik- Kryształ 1:1, Makowianka- Korona Ostr. 1:2.

Żak Szreńsk- Gryf Kownaty Ż. 3:1
Orlęta Baboszewo- GKS Lipowiec 3:5
Tamka Dzierzgowo- Pełta Karniewo 4:5

Ostatnią kolejkę rozegrały zespoły w klasie B, piłkarze Żaka pokonali na boisku w Kuczborku Gryf Kownaty Żędowe. Bramki dla Żaka zdobyli: Cezary Czernik strzałem z dystansu i dwie Michał Jarzynka. Kolejne zwycięstwo odnieśli podopieczni Bartosza Pszczółkowskiego, GKS Lipowiec pokonał w Baboszewie miejscowe Orlęta. Po dwie bramki zdobyli Łukasz Stańczak i Karol Kostowicki, jedną Marcin Karwowski. Do 90' korzystny wynik utrzymywał się w Dzierzgowie, miejscowa Tamka prowadziła 4:3 po dwóch bramkach Jacka Szypulskiego, Łukasz Wójtowicza i Tomka Dudzińskiego. Od 80' zespół Tamki grał w osłabieniu, Sochaczewski za niesportowe zachowanie otrzymał czerwony kartonik. W doliczonym czasie goście strzelili dwie bramki.