Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Zobacz zdjęcia z otwarcia kompleksu sportowego w Nosarzewie!

2013-06-05 09:21:21 (ost. akt: 2013-06-05 10:53:45)

Podziel się:

W Nosarzewie Borowym został oddany kolejny obiekt sportowy w gminie Szydłowo.

Powitania przybyłych na uroczystość gości dokonali Janina Rochna- Biegaj, dyrektor Szkoły Podstawowej w Nosarzewie Borowym i Wiesław Boczkowski, wójt gminy Szydłowo.

Na uroczystościach obecny był Włodzimierz Wojnarowski, starosta powiatu mławskiego, który w swoim wystąpieniu nie krył zadowolenia z powstania takiego obiektu. Wrócił wspomnieniami do lat, kiedy był uczniem tej szkoły, w jakich warunkach były prowadzone zajęcia wychowania fizycznego. - Jednak nie tylko baza potrzebna jest do osiągania dobrych wyników, potrzebni są też ludzie.

Takich nauczycieli jak Stanisław Chlebowski czy Wiesław Kołecki miło się wspomina- mówił Włodzimierz Wojnarowski. Uczniem tej szkoły byli Wiesław Boczkowski i Waldemar Łaszczych, były nauczyciel I LO w Mławie oraz trener wielu wspaniałych sportowców. W uroczystościach brali udział Henryk Antczak, radny Sejmiku Mazowieckiego oraz skarbnik UM w Mławie, Przemysław Miecznik, Prezes Towarzystwa Ziemi Zawkrzeńskiej i Ewa Płoska, reprezentująca Kuratorium Oświaty. Nie zabrakło Agnieszki Rapackiej, kuzynki malarza Wojciecha Piechowskiego, który jest patronem szkoły.

Na uroczystościach nie mogło zabraknąć gości z zaprzyjaźnionej gminy Krośniewice oraz przedstawicieli Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie.

Specjalny program artystyczny przygotowali uczniowie ze szkoły w Nosarzewie Borowym, po którego zakończeniu odbył się rodzinny piknik.

zb

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB