2013-03-27 18:30:00 (ost. akt: 2013-03-27 11:22:08)
Para deblowa z Rochni na czwartym miejscu

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Podziel się:

Kilkunastu tenisistów z naszego powiatu rywalizowało w turnieju Grand Prix w Działdowie. Rozegrane zostały 4 turnieje, do klasyfikacji Grand Prix zaliczane były trzy najlepsze wyniki.

Turniej rozgrywany był w 5 kategoriach wiekowych. W kategorii juniorów (r. 94-95) wygrał Bartosz Grzela, na 2 miejscu uplasował Cezary Augustynowicz z Bogurzynka(zwycięzca mławskiego Grand Prix). Na 5 miejscu znalazł się Krzysztof Ludwiczak z Dąbrowy.

W kategorii seniorów (r. 1959 i mł.) na 5 miejscu ukończył zawody Paweł Szmil z Rochni. Poza pierwszą ósemką na kolejnych miejscach byli: Łukasz Gorczyca, Wojciech Sieradzki i Zbigniew Gołębiewski. W tej kategorii zwyciężył Sławomir Ostrowski.
W najstarszej kategorii (r. 1958 i st.) trzech naszych zawodników znalazło się w pierwszej ósemce. Najwyżej sklasyfikowany był Mirosław Krajewski (3 miejsce), 5 miejsce zajął Andrzej Sieradzki i 8 miejsce Franciszek Dąbkowski.

W deblu na czwartym

W niedzielę 17 marca w Działdowie odbyły się mistrzostwa Działdowa w grze podwójnej w tenisie stołowym. W dwóch kategoriach wiekowych wystartowało w sumie 15 par. Wśród juniorów wygrali Mateusz Sawula oraz Karol Zielkowski, natomiast u seniorów Sławomir Ostrowski i Bartosz Grzela. Bardzo udanie rozpoczęli tenisiści z Rochni, w grupie zgromadzili wszystkie zwycięstwa. W decydującym spotkaniu o 1 miejsce w grupie pokonali w pięciu setach późniejszych zwycięzców Ostrowskiego- Grzelę. W półfinale przegrali z ciechanowską parą Żochowski- Pożarowszczyk. W spotkaniu o 3 miejsce ulegli parze Sławomir Rutkowski- Witold Kosewski.