Poniedziałek, 22 czerwca 2026. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Mazowieccy policjanci prowadzili działania „Prędkość”

2026-06-22 09:43:13 (ost. akt: 2026-06-22 09:46:00)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Podziel się:

Policjanci ruchu drogowego garnizonu mazowieckiego prowadzili wzmożone działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. Mundurowi sprawdzali, z jaką prędkością poruszają się kierujący na drogach regionu, zwracając szczególną uwagę na miejsca szczególnie zagrożone wypadkami.

Na trasach pojawiły się zarówno oznakowane radiowozy, jak i nieoznakowane pojazdy Mazowieckiej Grupy SPEED wyposażone w wideorejestratory. Funkcjonariusze prowadzili również pomiary przy użyciu laserowych mierników prędkości, kontrolując kierowców w ruchu miejskim i pozamiejskim.

Podczas tych działań policjanci ujawnili 1090 wykroczeń, z czego aż 954 dotyczyły przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi zatrzymali 7 praw jazdy – 5 za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym oraz 2 poza nim. Policjanci nałożyli blisko 890 mandatów karnych.

Policja przypomina, że nadmierna prędkość pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych. Im większa prędkość pojazdu, tym poważniejsze obrażenia odnoszą uczestnicy zdarzeń. Dlatego funkcjonariusze regularnie prowadzą działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu kierowców, którzy lekceważą obowiązujące ograniczenia.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB