Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych są Mazowieckie Media Sp. z o. o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

środa, 2 kwietnia 2025. Imieniny Franciszka, Malwiny, Władysława

Debata z młodzieżą o problemie hejtu i cyberprzemocy

2024-12-13 09:00:00 (ost. akt: 2024-12-12 23:49:31)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

w auli Państwowej Akademii Nauk Stosowanych filia w Mławie, odbyła się debata na temat hejtu, cyberprzemocy i mowy nienawiści wśród młodzieży. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z mławskich szkół ponadpodstawowych. Młodzież uczestniczyła w panelu profilaktyczno – informacyjnym oraz badaniu ankietowym. Debata zapoczątkowała serię tego rodzaju spotkań w szkołach, na terenie miasta i powiatu mławskiego.

Problem hejtu i cyberprzemocy, to obecnie jedno z głównych zagrożeń wśród młodzieży. Rówieśnicza przemoc psychiczna odbiera młodym osobom poczucie bezpieczeństwa. Młode osoby doświadczające hejtu i przemocy psychicznej najczęściej nie chcą zgłaszać problemu.

Uczestnicy debaty dowiedzieli się co grozi sprawcom przemocy oraz jak reagować na hejt i jak pomóc osobom dotkniętym cyberprzemocą. Usłyszeli także o stratach psychicznych i traumach, wywołanych właśnie poprzez hejt. Panel profilaktyczno- informacyjny poprowadził policyjny profilaktyk podkom. Aneta Prusik oraz psycholog Katarzyna Szymańska.
https://m.wm.pl/2024/12/orig/287-201213-1234602.jpg
Od kilku lat, policyjni profilaktycy prowadzą na terenie Mławy i pow. mławskiego zajęcia , poświęcone problemowi hejtu i cyberprzemocy wśród uczniów. Podczas tych spotkań, większość młodzieży przyznaje, że doświadcza lub doświadczyła w przeszłości hejtu i cyberprzemocy ze strony rówieśników. Mówią najczęściej o wyśmiewaniu, wykorzystywaniu prywatnych zdjęć, prześladowaniu na forach, zamkniętych grupach czy w mediach społecznościowych. Te same spostrzeżenia mieli młodzi uczestnicy wczorajszej debaty. Swoje uwagi przekazali także za pośrednictwem anonimowej ankiety, którą wypełniło 91 respondentów.

Podstawowy wniosek, który podsumował debatę brzmiał: Warto i trzeba rozmawiać o problemach. Znaleźć zaufanego dorosłego, który zrozumie zagrożenie i udzieli pomocy, wsparcia. Nikt, nigdy nie powinien zostawać z problemem sam.

Jak zauważyli uczestnicy debaty, problem cyberprzemocy i hejtu jest bagatelizowany najczęściej przez ... rodziców. Warto się zatem nad tym zastanowić.

Organizatorem debaty była Komenda Powiatowa Policji w Mławie, we współpracy z Akademickim Centrum Kształcenia w Mławie.
autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB