W czwartek, 14 listopada, w Mławie odbyło się pierwsze spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Zintegrowane przedsięwzięcia infrastrukturalne dostosowujące teren Miasta Mława do zmian warunków pogodowych poprzez retencję i zarządzanie wodami opadowymi”.

Druga część wydarzenia miała charakter praktyczny. Uczestnicy samodzielnie przygotowywali makietę, którą następnie zalewali wodą, aby zrozumieć, jak roślinność wpływa na retencję i przeciwdziałanie powodziom. Warsztaty obejmowały także prezentację odpowiednich rodzajów ziemi oraz sposobów ich układania, aby uzyskać podłoże sprzyjające zarówno roślinom, jak i magazynowaniu wody.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał osłonkę, w której mógł zasadzić roślinkę zgodnie z instrukcjami podanymi podczas warsztatów. Proces przygotowywania osłonek wzbudził wiele radości i entuzjazmu, wszyscy z zaangażowaniem tworzyli swoje miniaturowe ogrody deszczowe. Wspólna praca, dobór odpowiednich warstw ziemi oraz sadzenie roślin sprawiły uczestnikom dużą frajdę i były okazją do wymiany doświadczeń. Tak przygotowane miniaturowe ogrody każdy mógł zabrać do domu jako symbol wprowadzania ekologicznych praktyk w codzienne życie oraz jako piękne wzbogacenie przydomowej roślinności, wiosną bowiem roślinki można przesadzić do gruntu.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez