Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych są Mazowieckie Media Sp. z o. o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

Poniedziałek, 20 stycznia 2025. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Kolejna mławianka straciła pieniądze. Była przekonana, że pomaga bliskiej osobie

2024-08-23 09:00:00 (ost. akt: 2024-08-22 22:08:47)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Włamania na konta społecznościowe i rozsyłanie wiadomości ze zhakowanego komunikatora, z prośba o pożyczkę za pomocą kodu do szybkich płatności elektronicznych, to powszechne przestępstwo. Ostatnio, w taki właśnie sposób, pieniądze z konta straciła 22-letnia mławianka. Była przekonana, że pomaga członkowi rodziny.

Mławianka odczytała wiadomość od osoby z rodziny, z prośbą o szybką pożyczkę za pomocą kodu do płatności elektronicznych. Próbowała zadzwonić do wysyłającego wiadomość, jednak bezskutecznie. Haker przekonywał ją, że jest w trakcie realizacji zamówienia. Kobieta wygenerowała kod do szybkich płatności elektronicznych i zatwierdziła przelew. Straciła pieniądze z konta. Po chwili dowiedziała się, ze konto społecznościowe bliskiej osoby przejął haker.

Policja ostrzega – oszuści nie rezygnują z popularnej metody na kody do szybkich przelewów elektronicznych. Hakerzy przejmują konta na profilu społecznościowym i komunikatorach, wysyłając osobom z listy znajomych, wiadomości z prośbą o pożyczkę. Aby uchronić się przed tego typu oszustwem należy stosować kilka prostych zasad – nigdy nie udostępniać danych konta bankowego, danych logowania na konto, danych karty kredytowej oraz kodu do szybkich przelewów elektronicznych. Jeśli znajomy chce pożyczyć pieniądze, najpierw do niego zadzwońmy (nie przez komunikator!!!) Niech wyjaśni sytuację.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB