Przez trzy dni funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie oraz druhowie z terenu gminy Stupsk ćwiczyli na terenie Krajowego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego dla osób chorych na stwardnienie rozsiane w Dąbku.
- zagrożenia oraz taktyka gaszenia pożarów wewnętrznych w placówkach mieszkalno-rehabilitacyjnych;
- zasady BHP podczas ćwiczeń i działań ratowniczo-gaśniczych;
zasady łączności radiowej;
- założenie do ćwiczenia praktycznego.

W szkoleniu oprócz kadry kierowniczej oraz zmiany służbowej z jednostki ratowniczo-gaśniczej mławskiej komendy udział wzięli druhowie z jednostek OSP w: Wyszynach Kościelnych, Stupsku, Konopkach, Rosochach i gospodarze z jednostki OSP Dąbek.

Podczas dwóch kolejnych dni w ćwiczeniach na terenie KOMR w Dąbku uczestniczyli funkcjonariusze z poszczególnych zmian służbowych JRG KP PSP w Mławie.

W ramach ćwiczeń ratownicy doskonalili umiejętności praktyczne i wyrabiali prawidłowe nawyki podczas działań ratowniczo-gaśniczych ze szczególnym uwzględnieniem pożarów wewnętrznych w obiektach mieszkalno-rehabilitacyjnych. Ponadto zrealizowano cele dodatkowe, a wśród nich m. in. rozpoznanie operacyjne obiektu wraz z terenem przyległym, doskonalenie dowodzenia na szczeblu interwencyjnym, jak również sprawdzenie działania systemu łączności dowodzenia i współdziałania.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez