Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych są Mazowieckie Media Sp. z o. o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

Wtorek, 29 kwietnia 2025. Imieniny Hugona, Piotra, Roberty

Ujemne temperatury - wspólnie chrońmy osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu

2024-01-08 09:29:32 (ost. akt: 2024-01-08 09:34:25)

Autor zdjęcia: KMP Ostrołęka

Podziel się:

Gwałtowny spadek temperatur może stanowić realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego, szczególnie dla osób bezdomnych, nieporadnych życiowo, czy też tych znajdujących się w stanie upojenia alkoholowego. Przebywanie takich osób w porze nocnej poza budynkami i pomieszczeniami bez ogrzewania może narazić je na utratę zdrowia, a nawet życia. Nie przechodźmy obojętnie wobec osób potrzebujących pomocy! Tak niewiele trzeba, aby pomóc.

Niskie temperatury mogą być niebezpieczne dla bezdomnych, samotnych, starszych i nieporadnych życiowo osób. To także zagrożenie dla osób nietrzeźwych, przebywających przez dłuższy czas na dworze. Policjanci podczas patroli zwracają uwagę na miejsca, gdzie bezdomni mogą szukać schronienia i noclegu. Są to zazwyczaj opuszczone budynki, ogródki działkowe, altanki, klatki schodowe czy piwnice.

Pamiętajmy, że pomagać może każdy-reagując i dzwoniąc w takim przypadku na numer alarmowy 112. Zgłoszenie można przekazać anonimowo. Możemy też skorzystać z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pod warunkiem, że jest to sytuacja niewymagająca natychmiastowej interwencji policjantów. KMZB jest mobilnym narzędziem, które ma realny wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa. W katalogu dostępnych zagrożeń znajduje się kategoria „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Pozwala ona wskazać użytkownikom miejsca przebywania osób bezdomnych wymagających wsparcia. Znacznik ten staje się szczególnie ważny w okresie zimowym i jest cenną informacją dla policjantów.

Pamiętajmy także o osobach samotnych, chorych, jak i nieporadnych życiowo. Jeden telefon, jedno kliknięcie – tak niewiele trzeba, aby pomóc.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB